Hirmu kahjustav toime ilmneb tavaliselt juhul, kui tegu on irratsionaalse hirmuga, mis takistab meil elamast täiel rinnal. Näiteks, jääd lähisuhtesse üksnes hirmust üksi toime tulla – sa ei usu, et saaksid ise hakkama. Hirmu kahjustav toime võib ilmneda ka kartusena väljendada oma tõelisi mõtteid ja tundeid, pelja- tes valestimõistmist
Charlie Chaplin on öelnud ääretult targalt: «Jõudu ja võimu läheb sul vaja üksnes siis, kui püüad läbi suruda või ellu viia midagi sellist, mis kedagi kahjustab – kõige muu puhul armastusest piisab.» Armastusest piisab.
Sina oled oma emotsioonide looja, mitte ohver
Rosin-Pindmaa toob välja, et iga kord, kui reageerid üle – näiteks hirmu, ärevuse või vihapurske näol –, on see märk sellest, et sinu sisemine laps soovib saada tähelepanu. Sinu tähelepanu. Miks? Sest ta vajab armastust, turvatunnet ja hoolitsemist. Iga ärevushoo taga on seesama sisemine laps, kes tunneb end ebaturvaliselt, mittearmastatu, mitteväärtustatu ja mitte piisavalt heana.
Ebaõnnestumise hirmu all on eneses kahtlemine, mis ei lase meil väljendada oma armastavat olemust. «Julgus ei tähenda hirmu puudumist, vaid tegutsemist hoolimata hirmust,» ütleb ta.