N, 6.10.2022

Ehtekunstnik Kadri Mälk esitleb oma raamatut «Õpetaja»

Raamatuportaal
Ehtekunstnik Kadri Mälk esitleb oma raamatut «Õpetaja»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ehtekunstnik Kadri Mälk.
Ehtekunstnik Kadri Mälk. Foto: Erik Prozes

Esmaspäeval kell 18 esitleb ehtekunstnik ja professor Kadri Mälk EKA aula lohus oma raamatut «Õpetaja», mis portreteerib kunstiakadeemia ehtekunsti emeriitprofessorit Leili Kuldkeppi (1931–2008) ja tema eripalgelisi õpetamismeetodeid.

Ehtekunstnik ja professor Kadri Mälk meenutab oma õpetajat, Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti professorit Leili Kuldkeppi (1931–2008) ja tema õpetamismeetodeid, mis tänapäeval kummalised võivad tunduda.

Kadri Mälk, «Õpetaja».
Kadri Mälk, «Õpetaja». Foto: Raamat

Lisaks vahetutele isiklikele ja teiste kaasteeliste mälestustele kasutab raamat Kuldkepi käsikirjalist autobiograafiat ja kirju autorile. Põhirõhk on siiski Kuldkepi pedagoogilisel filosoofial: mida ta tahtis, millest lähtus, kuidas tahtis, et teda nähtaks-mõistetaks õpetaja ja kunstnikuna, ja kuidas see tal õnnestus või kas alati õnnestuski.

Mis oli see võluvõti, et tema käe alt nii palju säravaid üliõpilasi ellu astus? Ja kuidas tema õpetuse tagajärjel ehtekunsti nii palju noori andeid juurde tekkis? Kusagil peab olema mingi varjatud tahk. Inimene on mõistatus ja selleks ka jääb.

Raamatu toimetas kaante vahele Kai Lobjakas ja kujundas Jaanus Samma. Esitlusel avavad Kuldkepi rolli kunstiakadeemias ja Eesti pedagoogilisel maastikul laiemalt EKA rektor Mart Kalm, professor Krista Kodres ja Kai Lobjakas.

Märksõnad
Tagasi üles