Ilmus Asta Õimu koostatud «Eesti kõnekäänud» kolmas köide

Raamatuportaal
Copy
Asta Õim.
Asta Õim. Foto: Dagmar Õim

Eesti Kirjandusmuuseumi Teaduskirjastusel on rõõm teatada, et väljaannete sarjas «Monumenta Estoniae Antiquae» on ilmunud Asta Õimu koostatud allikapublikatsioon «Eesti kõnekäänud III: Indeks».

Akadeemiline suurteos «Eesti kõnekäänud» I-II ilmus 2020. aastal ja osutus nii erialaspetsialistide kui ka laiema üldsuse hulgas menukaks. Põhikoostaja Asta Õim pälvis monumentaalväljaande «Eesti kõnekäänud I-II» koostamise eest 2021. aastal Eesti folkloristika aastapreemia.

«Eesti kõnekäänud III: Indeks».
«Eesti kõnekäänud III: Indeks». Foto: Raamat

Kolmanda köite ehk kõnekäändude indeksi eesmärk on hõlbustada konkreetse väljendi leidmist kahest mahukast köitest. Kõnekäändude indeksiköide ei ole aga pelgalt teatud viisil korraldatud ja tähestikulises järjekorras esitatud kõnekäänuloend. Seda saab kasutada iseseisva teosena eeskätt seetõttu, et igale kõnekäänule on lisatud lühisõnastuses kirjeldav seletus või osutav vihje tähendusele, murdekeelse sõna juures on vajadusel kirjakeelne vaste ning kriitilistel juhtudel, iseäranis murdelise materjali korral ka väljendisisene tähendusvihje.

Tänu tähendusselgitustele on väljaanne mõeldud laiemale lugejaskonnale, see on oluline ja vajalik lisamaterjal üldharidus- ja kõrgkoolide õppeprogrammidele, kuid ka ajakirjanikele, tõlkijatele ja igale keeletundlikule kasutajale.

Väljaande valmimist on toetanud Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital, Eesti Kirjandusmuuseumi uurimisprojekt

EKM 8-2/20/3 «Folkloori narratiivsed ja uskumuslikud aspektid», Euroopa Liit Euroopa Regionaalarengu Fondi kaudu.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles