K, 30.11.2022

Astroloog: pärnaõisi korja kasvava kuu ajal

Raamatuportaal
Astroloog: pärnaõisi korja kasvava kuu ajal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kai Tamm.
Kai Tamm. Foto: Martin Ahven / Õhtuleht

Ravimtaimedel on tervendav jõud ja vägi. Raamatus «Taimede astroloogia» kirjutab Eesti üks tuntumaid esoteerikuid Kai Tamm, millal on parimad ajad ravimtaimede korjamiseks ja millal on erinevate haiguste puhul kõige tõhusam ravi alustada. Katkend raamatust «Taimede astroloogia».

Ravimtaimede korjamisel on kõige tähtsam valida õige planeedipäev (nädalapäev) ja planeeditund. Aga sama tähtis on valida ka Kuu liikumine õiges sodiaagimärgis. Valel ajal korjatud taimed võivad kuivatamisel kergesti roiskuma minna või lenduvad kiiresti eeterlikud õlid või taime mõju pole nii tugev.

Kai Tamm, «Taimede astroloogia».
Kai Tamm, «Taimede astroloogia». Foto: Raamat

Nii korjatakse seemneid ja vilju, kui kasvav Kuu liigub tulemärkides, milleks on Jäär, Lõvi ja Ambur.

Juured on ideaalne välja kaevata täiskuu ajal.

Õied tuleb korjata, kui kasvav Kuu liigub Kaksikutes või Skorpionis.

Lehed kogutakse kasvava kuu ajal, mil ta liigub Skorpioni sodiaagimärgis.

Kui kogutakse kogu ürti, siis tuleks seda teha siis, kui kasvav Kuu liigub Skorpionis. Ebasoodne aeg on selleks kahaneva ja noorkuuaeg ning kui Kuu liigub Neitsis või Kalades.

Ravimpreparaate tuleb valmistada kahaneva kuu ajal, kui Kuu liigub Kaksikutes, Kaaludes, Veevalajas või Skorpionis. Ebasoodne aeg on kasvava kuu ja täiskuu ajal, kui Kuu on Vähis, Kalades või Neitsis.

Üldtugevdavaid ja toonust tõstvaid preparaate tuleb manustada kasvava kuu ajal, organismi puhastavaid ja haigusi ravivaid preparaate kahaneva kuu ajal. Siin tuleb valida vastav organ taas Kuu liikumiste järgi. Sellest on juttu raamatus «Taimede astroloogia».

Pärnaõisi korja kasvava kuu ajal

Kuna peagi on pärnade õitsemise aeg, siis mõned nõuanded pärnaõite korjamise ja kasutamise kohta.

Pärnaõied.
Pärnaõied. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Harilik pärn allub Kuu mõjule. Pärnaõisi korjatakse esmaspäeval Kuu tunnil ja siis, kui kasvav kuu liigub Kaksikutes või Skorpionis.

Pärnaõisi tuleks korjata võimalikult puhtast loodusest ja vaadata, et õied oleksid täiesti värsked. Linnakeskkonnas ja suurte teede äärest pärnaõisi koguda pole soovitav. Õied kuivatatakse kiiresti, õhurikkas soojas ruumis ja need peavad jääma helekollaseks ja hästi lõhnavaks.

Ravimtaimena aitab pärnaõis hästi külmetushaiguste vastu, sest ta paneb higistama ning alandab palavikku. Pärnaõieteed on hinnatud ka tema rahustava ning stressi maandava toime tõttu.

Rahvameditsiinis kasutatakse pärna haavade, kopsuhaiguste, kurguvalu, köha, naistehaiguste, nohu, paisete, paistetuste, hambavalu, neeru- ja põiehaiguste, põletiku, põletuste, palaviku, südamehaiguste, veresoonte lupjumise ja väsimuse vastu.

Pärnaõietee on sobiv ka peavalu, migreeni, ärevus- või unehäirete, kõrge vererõhu, vereringehäirete ja seedevaevuste korral.

Tee tegemiseks valada 1 sl kuivatatud pärnaõitele 1 klaas keeva vett, jätta seisma 15-20 minutiks ja kurnata.

Vereringehäirete puhul alustada ravi kahaneva kuu ajal Veevalajas, seedeprobleemide korral kahaneva kuu ajal Kaljukitses või Kalades.

**

Pikemalt saab lugeda Kai Tamme raamatust «Taimede astroloogia», mis räägib taimede õigeaegsest korjest ja kõige mõjusamatest kasutusaegadest. Ravimisel, aga ka külvamisel ja istutamisel, tuleb arvestada Kuu faasidega ja ka Kuu liikumisega tähtkujudes. Istutades ja külvates taimi õigel ajal kasvavad nad paremini. Korjates ravimtaimi ja valmistades nendest drooge õigel ajal on nende ravivägi tugevam.

Autorilt on varasemalt ilmunud raamatud «Numeroloogia. Leia oma õnne valem», «Avesta ja aarialaste iidsed saladused» ja «Avesta kalender. Tarkused igaks päevaks».

Märksõnad
Tagasi üles