Joogaõpetaja Merit Raju julgustab enne joogaga tegelema hakkamist kuulata ja vaadata joogavideoid, et teemasse sissejuhatus teha ja tunnetada, kas tõmmet jooga vastu üldse on. Siiski enne raamatust joogapooside võtmist soovitab ta enne minna trenni ja lasta end juhendada, et raamatu põhjal oma teadmisi paralleelselt täiendada. Samas peab arvestama sellega, et kui oma keha ei tunneta, võib endale liiga teha. Merit paneb südamele, et jooga ei ole võistlus.
Õpetaja saab juhendada ja parandada, et sa ei õpiks harjutusi valesti tegema
Joogaõpetaja Tiit Trofimov sõnab, et joogat võib vabalt õppida ka kodus. Siiski tasuks külastada mõnd päristundi, et õpetaja saaks juhendada ja parandada, et sa ei õpiks harjutusi tegema valesti. Tiit räägib, et tema alustas joogaga, sest tundis end kehvasti ning sõbrad soovitasid, et hakkab parem kui joogaga tegeleda. Ta kiidab, et jooga muutis ta rahulikumaks, õpetas uuesti hingama, laseb olla heas vormis ja painduv – viimast nii keha mõttes kui ka elus!
Jooga on midagi enamat kui ainult pea peal seismine või korrektsed asendid
Joogaõpetaja Gina Bergmann tõdeb, et tänapäeval saab küll kogu maailma inforohkuse peopesale tuua, kuid siiski soovitab tema alustada jooga praktiseerimist koos õpetajaga. „Jooga võib olla ainult füüsiline praktika, arendades painduvust ja lihastoonust, aga samas võib see panna sind tegelema oma tunnete ja emotsioonidega, vaatama vastu ja analüüsima ennast, oma läbielatut, kogetut, võib muuta sind ning lähedasi sinu ümber. Kui õpilane on valmis, tuleb ka õpetaja ja kui õpilane on valmis, siis õpetaja lahkub. Sellisel hetkel on olemas usaldus ja oskused iseseisvalt jätkata!“ arvab ta. Küll aga soovitab ta algajatel minna tundi, raamat kaenlas. Kui on teadmised ja oskused, kuidas asendeid tehniliselt korrektselt sooritada, jääb rohkem ruumi ja aega avastusteks sügavamal vaimsel tasandil.