Päikese kirjastus andis välja Donatella Di Pietrantonio romaani «Arminuta». Lõhkikärisenud elust jutustamiseks läheb vaja ilustamata, otsekoheseid sõnu. Donatella Di Pietrantonio valdab selliste sõnade haruldast lumma. Ta stiil on ainukordne: torkiv, kuid valgusküllane viljapea, mis valitseb tundlikult haaravat lugu.
Ühel lämbel augustipäeval annab kolmeteistaastane peategelane, kohver ühes ja kott kingadega teises käes, võõra ukse taga kella. Ukse avab morni pilgu ja eilsete patsidega õde Adriana, keda ta pole kunagi näinud. Niimoodi algab lugu tüdrukust, kes kaotab kõik: hubase kodu, parima sõbranna, vanemate ‒ või siis nende, keda ta pidas oma vanemateks ‒ tingimusteta armastuse. Arminuta, tüdruk, kes tuli tagasi, peab alustama uut, katsumusi, puudust ja konflikte täis elu suure, kirju perekonna juures, kes oma sõnatul moel armastab teda kõigest hoolimata.
Kesk-Itaalias asuva Abruzzo napi ja kauni looduse keskel aset leidev haarav lugu emadest ja tütardest räägib vastutusest, õdedest-vendadest, hoolimisest. See puudutab meie sügavamaid hingekeeli, kutsub meid kaasa.
«Arminuta» saavutas kohe pärast ilmumist tohutu populaarsuse ja võitis 2017. aastal Itaalia mainekaima kirjandusauhinna Premio Campiello. Raamatut müüdi ainuüksi Itaalias üle 200 000 eksemplari ja see on tõlgitud 25 keelde ning 2021. aastal esilinastus samanimeline film.
Autorist
Itaalia kirjanik Donatella Di Pietrantonio (1962) elab Abruzzo maakonnas Penne linnas. Ta on töötanud aastaid hambaarstina, kuigi kirjutamine ja huvi kirjanduse vastu on saatnud teda varasest noorusest. Ometi jõudis harukordse jutustamisoskusega autor esikromaanini alles aastal 2011, peaaegu 50aastaselt Alzheimeri-teemat puudutava raamatuga «Mia madre è un fiume» («Minu ema on jõgi»). 2013 ilmus tema teine romaan «Bella mia» («Mu kallis»), mille ajendiks oli 2009. aasta ohvriterohke Aquila maavärin. Ka 2017 ilmunud «L’Arminuta» võitis lugejate südamed, lisaks Itaalia mainekaima kirjandusauhinna Premio Campiello. Aastal 2020 ilmus «Borgo Sud», mida võib võtta kui «L’Arminuta» järge.