R, 12.08.2022

Mai-Liis Kivistik soovitab käsiraamatuid, mis viivad elus edasi

Raamatuportaal
Mai-Liis Kivistik soovitab käsiraamatuid, mis viivad elus edasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mai-Liis Kivistik.
Mai-Liis Kivistik. Foto: Triin Maasik

Loodusterapeut Mai-Liis Kivistik soovitab lugemiseks kahte raamatut. Üks neist räägib, kuidas elulistes olukordades vestluspartnerit mõista ja teise raamatusse on kokku pandud äritegemise nipid.

«Human Lie Detection and Body Language 101: Your Guide to Reading People's Nonverbal Behavior», Vanessa Van Edwards

Raamat annab hea ülevaate, kuidas elulistes olukordades mõista vestluspartnerit. «Mõistusega suudame end tegema panna teatud liigutusi, kuid meie alateadvust ei anna olulistel hetkedel mõjutada, seega on väga hea teada, kuidas inimesi lugeda ning mida endas muuta, et mitte näida ebakindel,» räägib Mai-Liis.

Teoses ei keskenduta siiski ainult kehale, vaid ka näoilmetele, kõnemaneerile ning žestidele. Näojooga õpetajana teab Mai-Liis väga hästi, kui keeruline on näoilmeid kontrollida – on need ju meiega harjumuspäraselt alati kaasas. Ainus võimalus kontrolli omamiseks on neile pidev keskendumine. See aga on raske töö ja nõuab järjepidevust. Näomiimikat on ka erinevat liiki – mikroväljendus või pikendatud näoilmed. Dr. Paul Ekman on tuvastanud üle 10000 näoilme. Veel enam, ta on tuvastanud 7 universaalset näoilmet, mis ei muutu olenemata soost, vanusest või kultuuriruumist. Need ilmed on vastikus, viha, hirm, kurbus, õnn, üllatus ja põlgus.

«Üllatav oli lugeda järeldust, et kõik inimesed reageerivad neile sarnaselt. Siinkohal isegi pimedad, kes pole kunagi olnud võimelised teiste inimeste näoilmeid näha, reageerivad ikka sarnaselt. Huvitav fakt, mis raamatus välja toodi oli ka see, et mida rohkem last karistada, seda rohkem ta hakkab valesid looma. Raamat sobib kõigile, kes tahavad mõista inimesi paremini või töötavad inimestega,» sõnab loodusterapeut.

«How to Win at the Sport of Business: If I Can Do It, You Can Do It»​, Mark Cuban

«Minu üks lemmiksarju on Shark Tank ja sealt saatest lemmikhai on Mark Cuban. Tema teos on küll õhuke, aga selle eest ideaalne rannalugemine,» sõnab Mai-Liis.

«Raamatusse on kokku pandud äritegemise nipid, mida jälgida ning kuidas eristuda. Raamat ei ole kindlasti kõigile lugemiseks, kui sind aga ärimaailm huvitab, siis on teos kindlasti hea valik. Mõte, mis jäi eriti kõlama, kõigile meeldib valida minna seda teed, kus on kõige vähem takistusi. Esimene võimalus eristuda. Marki vaade vingumisele on samuti värskendav. Tema jaoks ei ole vingumine negatiivne, vastupidi, sealt hetkest, kus inimene ei ole rahul, algab muutus, sest tuleb võtta midagi ette, et olukorda parendada.

Tänapäeva maailmas ei ole ka mulle võõras tunne, et kõike peaks kohe ja korraga jõudma teha. Mark aga kinnitab, et täiesti okei on kasvatada äri aeglaselt ja liikuda oma visiooni suunas aeglaselt. Kaasates investorite raha, ei ole sinu visioonid enam olulised, sest hai tahab ikka iga hinna eest teenida oma raha tagasi ja veel koos boonusega,» selgitab Mai-Liis.

Märksõnad
Tagasi üles