P, 10.12.2023

Naise e-lugeri vallutasid sipelgad, kes hakkasid raamatuid ostma (1)

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Kindle'i e-luger
Kindle'i e-luger Foto: Shutterstock

Brasiilia ajakirjaniku Mariana Lopes Vieira Amazon Kindle'i võttis üle sipelgate hõim. Asi läks veelgi hullemaks: vallatud putukad tellisid tema kontole kaks raamatut.

Mariana sõber, kirjanik Fabiane Guimarães, säutsus Twitteris kummalisest sipelgate invasioonist. Lugu sai kiirelt tuule alla ja kogus meeletu arvu meeldimisi, jagamisi ja lustlikke kommentaare. 

Fabiane kirjutas: «Mu sõber elas just läbi väga ebatavalise olukorra: tema Kindle'i (e-luger) on vallutanud sipelgad. Nad tegid laadija väikesesse auku pesa. Aga see pole kõige hullem,» lisas Fabiane. «Kõige hullem on see, et sipelgad OSTAVAD raamatuid. Mariana ei tea, mida teha.»

Kuna pisikesed välejalad olid end seadme laadimisporti sisse seadnud, ei saanud Mariana lugerit enam laadida. Kuid suurem probleem oli see, et sipelgad olid tema Kindle'is askeldades väikesel poeskäigul käinud.

Kuna Marianal oli Kindle'is ühe klõpsuga ostmine lubatud, oli sipelgatel võimalik raamatuid osta lihtsalt seadme sees ringi roomates.

Sipelgatel õnnestus Mariana rahast kulutada veidi alla 13 naela, ostes Isaac Asimovi 1985. aasta ulmeantoloogia «Robotid ja impeerium» ja Eduardo Giannetti mõtlemapaneva meditatsiooni seaduste ja moraalsete piirangute funktsioonist kaasaegses ühiskonnas «The Ring of Gyges». Sipelgate lugemiseelistuste kohta see palju ei avaldanud. Mariana taotles sipelgate ostetud raamatute eest raha tagastamist. 

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles