T, 30.05.2023

Lastekirjanduse Keskuses avatakse Iisraeli illustraatori Lena Revenko isikunäitus

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Lena Revenko.
Lena Revenko. Foto: Din Ahahroni Rolland

2. augustil 2022 kell 17.00 avatakse Eesti Lastekirjanduse Keskuses maineka Iisraeli illustraatori Lena Revenko isikunäitus «Juudi piraat, Sacheri kook ja Etioopia kuninganna». Näituse avamise järel kell 18.00 peab illustraator keskuses ka loengu, kus kõneleb seal näha olevatest töödest lähemalt. Loeng toimub vene keeles ja on avatud kõikidele huvilistele. Näitust on võimalik külastada Eesti Lastekirjanduse Keskuses kuni 3. septembrini 2022.

Lena Revenko sündis 1976. aastal Minskis Valgevenes ja repatrieerus 14-aastaselt koos perega Iisraeli, kus ta elab Herzliyyas ning tegutseb kunstniku ja graafilise disainerina. Eesti publikule on tema looming tuntud nii Tallinna Illustratsioonitriennaalilt kui 2018. aastal Eesti Lastekirjanduse Keskuses toimunud näituselt «Jänesed, rebased ja teised inimesed», kus ta osales koos Iisraeli kunstniku Irena Aizeniga.

Kunstnik ammutab inspiratsiooni erinevatest traditsioonidest: lasteraamatuillustratsioonidest, vanadest pärsia miniatuuridest, hiina maalikunstist, jaapani mangadest jne. Keskuses avatud näitusel saab uudistada valikut portreedest, mille kunstnikult tellis 2021. aastal Iisraelis avatud Juudi Rahva Muusem ANU.

Lena Revenko illustratsioon.
Lena Revenko illustratsioon. Foto: Illustratsioon

Tulevane illustraator hakkas laste kunsti¬¬koolis käima 6-aastaselt. Selleks ajaks oli tema sahtlisse kogunenud juba terve hulk joonistusi, sest lahutatud vanemate lapsena vee¬tis Lena palju aega üksinda ja igavuse peletamiseks hakkas ta joonistama, saateks muinasjutud heliplaati¬delt. 18-aastaselt astus ta kohustuslikku sõjaväeteenistusse, kus veetis kaks aastat graafilise disainerina, luues arvutimänge, mille abil lapsi julgustati araabia keelt õppima. Seejärel õppis ta Bezaleli Kunsti- ja Disainiakadeemias Jeruusalemmas, mille lõpetas bakalaureusekraadiga visuaalkommunikatsiooni ja illustratsiooni alal. Illustraatori töid on eksponeeritud Tōkyō, Kyōto, Shangai, Miami, Los Angelese ja Iisraeli galeriides.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles