L, 25.03.2023

ENESEARENG ⟩ Tiit Trofimov selgitab, kuidas jõuda südame avamiseni

Raamatuportaal
Tiit Trofimov selgitab, kuidas jõuda südame avamiseni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tiit Trofimov.
Tiit Trofimov. Foto: Erakogu

Enesearenguteejuht Tiit Trofimov kirjutab oma raamatus «Lõpp on algus. Julgus elada iseendana,» et kui maailmas oleks rohkem inimesi, kes oma elu avatud südamega elavad, oleks maailm palju parem paik. Me teeksime otsuseid, mis ei ole kasulikud mitte ainult meile endale, vaid ka teistele, me tunnetaksime südamega teise olukorda ja oleksime palju empaatilisemad.

«Lõpp on algus. Julgus elada iseendana» Tiit Trofimov
«Lõpp on algus. Julgus elada iseendana» Tiit Trofimov Foto: Raamat

Kuidas südame avamiseni jõuda?

Tiidu sõnul käib tee südame avamiseni läbi looduses viibimise, traumade ja sisemaailma tervendamise, emotsioonide vabastamise, vanade programmide ja mustrite murdmise, kõvaks meheks või naiseks olemisest loobumise, tunnete tundmise, mitte nende eest põgenemise ja sisetunde usaldamise kaudu. «Paljud inimesed arvavad, et südames olemine on üks lõputu õndsus, kus sa lausa lendled avatud ja kerges olekus läbi elu. Minu kogemuse järgi see nii ei ole. Kui sa viid tähelepanu südamesse ja oled hetkes kohal, koged tunnet, mis pole ei raske ega kerge. See on väga eriline tunne, justkui keegi hoiaks oma sooja kätt sinu südamekeskuse peal. Minu jaoks on see kohalolu kõigi tunnete jaoks korraga,» kirjutab ta.

Ta leiab, et ei saa öelda, et kui inimene on korra juba südame avanud, ei lähe see enam kunagi kinni, ta ei tee enam kunagi ühtegi egoistlikku otsust ning on alati kõigi vastu lahke ja hea. «Avatud südamega elamine on järjepidev liikumine vaimse enesearengu teel. Sinu ümber juhtub kogu aeg midagi, elu ju ei seisa. Paratamatult kuhjuvad uued emotsioonid, uued olukorrad ja sellepärast pead sa oma sisemaailmaga järjekindlalt tegelema. Töö iseendaga ei lõpe kunagi, aga see on põnev ja nauditav teekond. Tean inimesi, kes on arvanud: no nii, nüüd on minuga korras, ma ei pea enam enda heaks midagi tegema. Mõne aja pärast on elu visanud nende teele selliseid olukordi, mis on nad viinud veel hullemasse puntrasse, kui nad enne olidki,» lausub ta.

Tiit ei usu, et keegi elab oma elu nii, et süda enam hetkekski kinni ei lähe. Tagasilangemised on loomulikud ja inimlikud. Kui oled näiteks kriitiline ja annad hinnanguid, siis on su süda kinni ja ego räägib jälle mingit lugu, kuidas talle liiga tehti või temaga ei arvestatud. Vastused ei ole kunagi selles vanas loos, vastused leiad ikka südamest. Sinu südame avatust võib mõjutada ka ilm või kas või magamatus. Kui unetunde on väheks jäänud, oled pahur ja näed maailma tumedates värvides. Oluline on seda märgata ja teadlikkus peast uuesti südamesse tuua. See on järjepidev treening,» tõmbab ta jutu kokku.

Pane tähele!

  • Kui oled kriitiline ja annad hinnanguid, siis on su süda kinni.
  • Sinu südame avatust võib mõjutada ka ilm või kas või magamatus.
  • Avatud südamega elamine on järjepidev liikumine vaimse enesearengu teel.
  • Töö iseendaga ei lõpe kunagi, aga see on põnev ja nauditav teekond.
  • Vastused leiad ikka südamest.
Märksõnad
Tagasi üles