Vereta Jahi parimast saagist ilmus kõnekas fotoraamat

Raamatuportaal
Copy
Vereta Jaht 2022 RMK eriauhind - Meelis Kalevi pilt pesapuul ronivast lendoravast.
Vereta Jaht 2022 RMK eriauhind - Meelis Kalevi pilt pesapuul ronivast lendoravast. Foto: Meelis Kalev

Värvitrükis raamatus «Vereta Jaht 25» on sõnas ja pildis esitatud Vereta Jahi fotokonkursi ajalugu 25 aasta jooksul koos võidupiltide ja 61 jahilise lemmikfotodega Eestimaa kaunitest maastikest ja elusloodusest. Kokku on raamatus üle 250 ainulaadse värvifoto.

«Vereta Jaht on Eestis kõige kauem järjepidevalt korraldatud fotokonkurss, mis esimest korda toimus 1997. aastal ning tänavu seega juba 25. korda. Võrreldes teiste fotovõistlustega on Vereta Jahi eripäraks olnud põhimõte, et looduspiltnikud kogunevad kokku lepitud päevadeks ühte konkreetsesse Eesti paika, kus asuvad parimaid ja ainulaadsemaid hetki kaamerasse püüdma. Fotojahil osalevad eri elualade esindajad, keda ühendab kirg looduse ja loodusfotograafia vastu,» tutvustas fotokonkursi korraldaja Tiit Hunt Vereta Jahti.

Kolme päeva jooksul pildistatud fotodest valib iga osaleja välja kuni kümme parimat, mille hulgast selekteerib žürii omakorda 67 fotot, mida saab näha fotonäitusel, mille avamisel kuulutatakse ühtlasi välja võidutööd. Kõige meisterlikuma pildi eest saab fotograaf pähe Vereta Jahi rändkarika – sarvilise viikingimütsi.

Vereta Jahi 2022 peaauhind, urahtav karu, Olavi Hiiemäe.
Vereta Jahi 2022 peaauhind, urahtav karu, Olavi Hiiemäe. Foto: Olavi Hiiemäe

«Kuna erilisi pilte Eesti kaunist ja võimsast loodusest on aastate jooksul kogunenud sadu, siis otsustasime nad koondada ühte raamatusse, kust saab muuhulgas ka lugeda fotograafide mõtetest ja juhtumistest pildijahil. Tuntumatest loodusfotograafidest on jahiseltskonda kuulunud näiteks Arne Ader, Kaido Haagen, Mati Hiis, Jarek Jõepera, Ingmar Muusikus, Tõnu Noorits, Hendrik Relve, Remo Savisaar, Urmas Tartes, Kaupo Kikkas ja Toomas Tuul. Nende ja paljude teiste fotod ning kirjutised ongi raamatu sisuks,» selgitas raamatu koostaja Indrek Ilomets.

RMK annab igal aastal eriauhinna mõne riigimetsa elustikku eriti ilmekalt illustreeriva foto autorile – tänavu oli selleks Meelis Kalevi pilt pesapuul ronivast lendoravast.

Näitust Vereta Jahi 2022 parimatest piltidest saab näha ööpäevaringselt välinäitusena RMK Metsamaja (Toompuiestee 24, Tallinn) hoovis kuni septembrikuu keskpaigani. Galerii tänavu auhinnatud fotodega leiab ka RMK Flickrist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles