R, 22.09.2023

GALERII ⟩ Lugemistund tõi lugemisrõõmu sadadele osalejatele

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Facebook
Comments

8. septembril kell 13-14 toimus aktsioon Lugemistund, mis oli raamatukogude aastal esmakordselt üle-eestiline. Lugemistunni aktsiooniga liitumisest andis teada üle 130 raamatukogu, kooli ja lasteaia. Suuremad avalikud aktsioonid toimusid Tallinnas Kirjanike Maja ees ning Tartu Raekoja platsil, kus astusid üles ka vastavalt kirjanikud Leelo Tungal ja Mika Keränen.

8. september on ÜRO rahvusvaheline kirjaoskuse teemapäev, mis on ühtlasi inspiratsiooniks Soomest alguse saanud kampaaniale Lugemistund. «Teist korda Eestis toimunud Lugemistund kujunes tõeliseks lugemise pidupäevaks,» rõõmustas Soome Instituudi juhataja Hannele Valkeeniemi. «Tartu Raekoja platsile lugema kogunenud inimestel olid raamatud käes ja näod naerul. Raamatut lugev inimene on üks maailma ilusamaid nähtusi. Lugemistunniga ühines enam kui 130 organisatsiooni ning nendega koos sajad lapsed ja noored! See annab hoogu, et Lugemistunni korraldamisega jätkata ka järgmisel aastal,» lisas Valkeeniemi.

Tartu Raekoja platsil toimunud Lugemistunnil astus üles lastekirjanik Mika Keränen. Tartu Linnaraamatukogu esindasid Luule Ahu ja Tiina Sulg. Kohal olid ka linnavalitsuse haridusosakonna töötajad.

Tallinna Kirjanike Maja ees toimunud Lugemistunnil luges Leelo Tungal ette oma luuletuse «Raamatul on aku tühi». Kaasa lõid Eesti Kirjanike Liidu ning Kirjanike Liidu noortesektsiooni liikmed ja Raamatukoi raamatupood. Kohal oli ka Tallinna Keskraamatukogu raamatukoguratas.

Lugemistunniga liitumisest andis teada üle 130 raamatukogu, kooli ja lasteaia.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles