P, 29.01.2023

Hiiumaa tähistab kirjanik Tõnu Õnnepalu juubelit

Raamatuportaal
Hiiumaa tähistab kirjanik Tõnu Õnnepalu juubelit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tõnu Õnnepalu
Tõnu Õnnepalu Foto: Priit Mürk/ERR

Teisipäeval sai 60. aastaseks Hiiumaaga seotud kirjanik Tõnu Õnnepalu ning selle päeva tähistuseks valmis Hiiumaa valla videotervitus. Hiiumaa TV kanalilt saab vaadata jutuajamist Tõnu Õnnepaluga, mis toimus Jaan Tootseni juhtimisel Hiiumaa esimesel kirjandusfestivalil.

Tõnu Õnnepalu suhe Hiiumaaga sai alguse, kui ta 22-aastasena asus Hiiumaal Lauka koolis tööle bioloogia õpetajana. Talvel mööda Reigi põlde suusatades nägi ta Reigi pastoraati, mis tundus tühi olevat - üks korter oli selle pööningule alles jäänud. Reigi pastoraat oli esimene päris elukoht, mille ta enda sõnul ise endale leidis ja valis. Hiiumaal kirjutas ta oma esimesed proosajutud. Õnnepalu on öelnud, et tuli Hiiumaale selle mõttega, et ta kirjutab siin. Hiiumaaga on seotud ka tema teos «Paradiis» (2009), mis kulgeb oleviku ja mineviku vahel, viies lugejad ajas 20 aastat tagasi, mil ülikooli lõpetanud Õnnepalu asus elama Hiiumaale, millest saab autorile omamoodi paradiis.

Tõnu Õnnepalu 60. sünnipäeva puhul on kõikides Hiiumaa raamatukogudes väljapanekud Tõnu Õnnepalu loomingust. Käina raamatukogus toimus täna vestlusring «Õnnepalust Õnnepaluta», Emmaste raamatukogus vestlushommik kirjaniku loomingust. Kõrgessaare raamatukogus on 30. septembrini avatud Tõnu Õnnepalu loodusfotode näitus.

Hiiumaa esimesel kirjandusfestivalil ütles Õnnepalu, et ei ole Hiiumaa tolmu jalgadelt pühkinud: «Tunnen siin ennast nagu paradiisis.» 

Vaata Jaan Tootseni jutuajamist Tõnu Õnnepaluga Hiiumaa esimesel kirjandusfestivalil.

Märksõnad
Tagasi üles