Õnnelikkus peitub täielikus kohalolus. Kui sa pole oma tähelepanuga kohal praeguses hetkes, siis sa ei märkagi, mis seisus on su õnnetase. Su elus võib olla väga palju õnnehetki, aga kui sa järjepidevalt otsustad neile mitte tähelepanu pöörata, siis on paratamatu, et sa ei koge ka õnnetunnet. Ent kuidas saada paremini kontakti iseenda ja oma õnnelättega?
«Abiks on näiteks teadlik hingamine, looduses viibimine, mediteerimine. Tänulikkus on samuti üks võimas tööriist: pööra tähelepanu kõigele sellele heale, mis su ümber juba on, ja märka, et läbi selle saavutad parema ühenduse ka iseendaga,» annab õnnekoolitaja nõu.
Üks hea harjutus, kuidas aru saada, kas sa oled õnnelik: anna enda üleüldisele elukvaliteedile hinnang 1-10 palli skaalal, kus 1 tähistab seda, et sa pole absoluutselt õnnelik, ja 10 seda, et oled väga õnnelik. Hinnang elukvaliteedile on midagi püsivamat kui ainult õnnehetk. Püsiv õnnelikkus sisaldab õnnehetki, kuid õnnehetkedes ei ole – nagu nimigi viitab – püsivust. Küsi endalt veel: kas sa tunned elust rõõmu? Oled sa tänulik oma elu eest? Tunned sa usaldust nii enda kui ka elu vastu? Kas sa elad täiega või lükkad elu edasi?
Dali Getter Karat lausub, et peab õnnest ja õnnelik olemisest kõnelemist väga oluliseks, sest näeb, kui paljud inimesed lükkavad oma elu edasi, ei võta vastutust ja rahulduvad keskpärasusega.