Näitleja Ester Kuntu hakkab juhtima uut kirjandussaadet

Raamatuportaal
Copy
Ester Kuntu ja Doris Kareva.
Ester Kuntu ja Doris Kareva. Foto: Ken Mürk / ERR

Laupäeval, 24. septembril kell 21.20 alustab ETV2s uus kirjandussaade «Meie kirjanduse lugu», mis avab koos kirjandusloolaste ja loomeinimestega Eesti kirjanduse olulisi verstaposte ja märgilisi kirjanikke. Saatejuht on näitleja Ester Kuntu.

Eesti Kirjanike Liidu sajandaks sünnipäevaks valminud saatesari viib Eesti kirjanduse radadele läbi viimase saja aasta. Neljal laupäeval kuuleb ETV2s lugusid, nii tõsiseid kui ka lustakaid, kodumaise kirjanduse suurkujudest ning koos tänaste armastatud kirjanikega analüüsitakse siinse kultuuriloo märgilisi teoseid ja tegelasi.

Avasaates sel laupäeval arutleb Tiit Hennoste Oskar Lutsu ja «Kevade» olulisuse üle, Andrus Kivirähk analüüsib Tammsaare fenomeni, Doris Kareva ja Jürgen Rooste avavad Siuru ning Marie Underi erinevaid tahke, Maarja Vaino ning Kairi Tilga viivad vaataja Eduard Vilde radadele ning Kristjan Haljak tutvustab Eesti luule ja proosa piire nihutanud luuletajat Jaan Oksa.

«Meie kirjanduse lugu» toob ETV2 ekraanile uues rollis näitleja Ester Kuntu, kes paljudele tuntud suurfilmi «Tõde ja õigus» kaudu. Saatejuhina on ta vestluspartneriks kirjanduse aruteludes ja teejuhiks Eesti kirjandusloos olulistes kohtades. Läbi tele-ekraani võetakse vaataja kaasa ka muuseumitesse ja märgilistesse paikadesse Palamusest Kadrioruni ning pakutakse võimalust arhiivikaadrite kaudu avastada laiemalt kodumaist kultuurilugu.

Tagasi üles