P, 10.12.2023

Soome kuulsaim eestlane esitleb Tallinnas elulooraamatut «Fuck you Liivik»

Raamatuportaal
Copy
Siim Liivik.
Siim Liivik. Foto: Eero Vabamägi

Sel reedel, 30. septembril, esitleb oma elulooraamatut «Fuck you Liivik» hokimängija Siim Liivik, hetkel vaieldamatult Soome kuulsaim eestlane. Raamatu kaasautor on Aki Ollikainen.

Trööstitust Kesk-Eesti kolhoosi kortermajast üle lahe Soome kolinud ja seal end Põhjamaade jäähoki tippu mänginud Siim Liivik põhjanaabrite juures tutvustamist ei vaja. Lisaks litri tagaajamisele on Siim Liivik üle astunud ka mitmetes räpilugudes ja on populaarne hokikommentaator. Pärast käesoleval hooajal MTV3 eetris oleva «Tantsud tähtedega» saates osalemist pole ilmselt enam järel ühtegi soomlast, kes Siim Liivikut ei teaks.

Siim Liivik, Aki Ollikainen, «Fuck you Liivik».
Siim Liivik, Aki Ollikainen, «Fuck you Liivik». Foto: Raamat

Kuigi raamat kõneleb paljuski Siim Liiviku kui sportlase kujunemisloost, siis ka spordikauge inimese jaoks on tegemist põneva lugemisega, kus joonistub jõuline kontrast 90ndate alguse Eesti ühiskonnakorralduse ja toona justkui valgusaastate kaugusel tundunud Soome vahel.

Sisserändajana Soomes

Siim Liivik on 1988. aastal Eestis Paides sündinud Soome jäähokimängija. Oma elukutselise hokimängija karjääri jooksul on ta mänginud mitmetes Soome ja ka Rootsi kõrgliigaklubides. Liiviku lugu on peadpööritav teekond laguneva Nõukogude Liidu maastikelt Vantaa äärelinna jäistele uisuväljakutele ning sealt edasi Soome meistriks, Euroopa liigadesse ja, mikrofon käes, koos JVGga esinemislavadele.

Raamatus räägib Liivik, kuidas on olla eesti sisserändaja Soomes ja kuidas üksikema poeg ennast kaotaja lähtepositsioonilt rambivalgusesse võitleb. Ründaja kõva kesta alt koorub tundlik ja analüütiline meel.

Endale füüsilise ja provokatiivse hokimängija rolli võtnud Liivik on jätnud alati ereda mulje nii meeskonnakaaslastele ja vastasmängijatele kui ka fännidele. Nagu ütleb üks vastastest: «Selline mängija olla on omaette kunst. See on nõudlik roll ja sellel on kõva hind. Kui keegi on selleks valmis, valmis märk otsaees selle rongi peale hüppama, siis müts maha.»

Siim Liivik esitleb oma uut raamatut reedel, 30. septembril Tallinnas Unibeti spordibaaris aadressil Vana-Viru 13 kell 18.00.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles