P, 4.12.2022

Noorus on ilus aeg!? Seminaril «Laps kirjanduses» uuritakse noortekultuuri

Raamatuportaal
Noorus on ilus aeg!? Seminaril «Laps kirjanduses» uuritakse noortekultuuri
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Pixaby

Teisipäeval, 25. oktoobril 2022 kell 10.30–16.00 toimub Eesti Lastekirjanduse Keskuse ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase Kirjanduskeskuse ühisseminar «Laps kirjanduses 10. Noorus on ilus aeg!?». Seminar on järjekorras juba kümnes ning selle fookuses on noortekirjandus. Seminari ülekannet on võimalik vaadata ka lastekirjanduse keskuse Facebooki lehelt.

Eesti Lastekirjanduse Keskuse kirjandusuurija Jaanika Palmi sõnul valiti seminari teemaks just noortekirjandus, sest see jääb lastekirjanduse ja täiskasvanute kirjanduse vahelisele piirialale, mis ülemäära tihti avalikkuse tähelepanu ei saa.

«Et seminar on jõudmas teismeliseikka, otsustasimegi seekord oma pilgud pöörata just sellele valdkonna poole ning uurida, mis meie noorkultuuris toimub, milliseid raamatuid ja millest kirjutatakse, millised teemad on esil noortefilmis ja kuidas värsket kirjandust koolitundi kaasata,» lausus Palm.

Seminaril uuritakse viimaste aastate suundumusi Eesti noortekirjanduses, tehakse kokkuvõtteid paarikümne aasta pikkusest noorteromaanivõistlusest ja pakutakse ideid värske noortekirjanduse kasutamiseks koolitundides. Samuti arutletakse noortefilmi ja ‑kirjanduse seoste üle, meenutatakse Nõukogude Eesti tütarlastekirjandust ja heidetakse pilk ka Põhjamaade noortekirjandusele.

Teemat aitavad lahata kirjandusteadlased, kirjastajad, õpetajad, noortekirjanduse ja -filmide loojad ning sõna saavad ka noored ise. Seminari esinejate hulgas on Andrus Org, René Tendermann, Eva Kreem, Elisabet Heinsalu, Siim Lill, Johanna Ross, Aidi Vallik ja Ilmar Raag.

«Eriti rõõmsad oleme selle üle, et taaskord on meile Põhjamaade kirjandusest rääkimas ka kohapeal elav eesti päritolu kirjandusuurija Lea Reitel-Høyer. Teateid tegelikkusest toovad ka noored lugejad ise,» sõnas Palm.

Märksõnad
Tagasi üles