P, 29.01.2023

Mari Tammar esitleb uut raamatut õnnest ja rahulolust

Raamatuportaal
Mari Tammar esitleb uut raamatut õnnest ja rahulolust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mari Tammar.
Mari Tammar. Foto: Erakogu

8. novembril kell 19 toimub muusikakohvikus Terminal Mari Tammari uue raamatu «Õnn kuulub kõigile» esitlus. Juttu tuleb sellest, miks Mari selle raamatu kirjutas ja, mis juhtus temaga selle kahe aasta jooksul kui ta seda raamatut kirjutas. Lisaks jagab Mari lihtsaid nippe, kuidas muuta oma argipäev õnnelikumaks ja kuidas heitlikku sügist mõnusamalt mööda saata.

Esitlusel tulevad jutuks küsimused:

Miks nentis üks noor naine, et ta ei ole õnnelik ja ei oskagi õnnelik olla?

Mis sai siis kui ta otsustas teha endale õnnest uurimistöö? Kas ta sai siis õnnelikuks?

Aga mis juhtus tema õnnega siis, kui ta sünnitas enneaegse poja ja pidi veetma kuu haiglaseinte vahel?

Mari Tammar, «Õnn kuulub kõigile».
Mari Tammar, «Õnn kuulub kõigile». Foto: Raamat

«Jagan sinuga enda lugu, ent ka mõtteid laiast maailmast. See raamat ei räägi sellest, kuidas saada rikkaks ja ilusaks, vaid sellest, kuidas oma tavalisse argipäeva tuua rohkem rõõmu. Samuti ei paku ma sulle õnnevalemit, aga usun, et leiad siit teeviitu, mille abil rahuldust pakkuvama elu suunas liikuda,» selgitab autor.

Raamat jaguneb Mari Tammari sõnul mõtteliselt kolmeks. Esimeses pooles uurib ta, mida on õnne ja rahulolu kohta rääkinud teadlased ja vaimsed õpetajad ning arutleb sekka oma isiklike kogemuste ja taipamiste üle. Raamatu teises pooles jagab autor oma õnnelike hetkede päevikut, mida pidas 2020. aasta juulis ja augustis. Nõnda lootes, et see suunab ka lugejat märkama oma argipäevas positiivset ja head. Kolmandas osas teeb ta oma rännakust kokkuvõtteid.

«Ma ei ole õnne-ekspert, vaid uudishimulik teekäija, kes uuris, kuidas enda elu õnnelikumaks muuta. Kirjutasin selle «õnnelik olemise käsiraamatu» eelkõige endale, ent loodan, et see inspireerib ka sind looma oma ellu positiivseid muutusi,» märgib ta.

Mari Tammar on varem avaldanud raamatud «Sõna raamat» (2012) ning «Hundihüüdja» (2019).

Märksõnad
Tagasi üles