Härra Segundus jäi üksi tuppa ja luges kirja. «... Tunnistan, et niisugune ootamatu au ajab mind kaunikesti segadusse. Suudan vaevu uskuda, et üksteise suurepärast seltskonda ja hindamatuid teadmisi nautivad Yorki võlurid tunnevad vajadust konsulteerida minusuguse üksildase õpetlasega...»
Kirjast õhkus peent irooniat, tundus, nagu tögataks härra Honeyfooti iga sõnaga. Härra Segundus tõdes kergendusega, et härra Honeyfoot seda tõenäoliselt ei adunud, vastasel korral poleks ta nii ülevas meeleolus Watersi jutule rutanud. Kiri oli nii ebasõbralik, et härra Segunduse esialgne õhin võluriga tutvust teha haihtus peaaegu jäljetult. Oh, no mis seal’s ikka, mõtles ta, ma pean minema, sest härra Honeyfoot soovib seda – pealegi, mis siis lõpuks ikka nii halba juhtuda võib? Me kohtume temaga ja pettume ning ongi jutul lõpp.
Külastuspäevale eelnes tormine ilm. Vihmasaju järel kilgendasid lagedatel pruunidel väljadel pikad looklevad lombid, märjad katused meenutasid külmi kivipeegleid ja härra Honeyfooti postitõld sõitis läbi maailma, mis hõlmas palju rohkem kalki tinajat taevast ja palju vähem kindlat tahedat maad kui tavalises olukorras.
Esimesest õhtust peale oli härra Segundusel kipitanud keelel küsimus doktor Foxcastle’i mainitud Manchesteri Maagide Ühingu kohta. Nüüd ütles ta selle välja.
«See oli üsna hiljuti asutatud selts,» selgitas härra Honeyfoot, «mille liikmeskond koosnes vaesematest vaimulikest, lugupeetud endistest kaupmeestest, apteekritest, advokaatidest, pisut ladina keelt purssivatest pensionil veskiomanikest ja teistest, keda võib nimetada nii-öelda pool-džentelmenideks. Arvatavasti oli doktor Foxcastle’il nende laialimineku üle hea meel, sest tema arvates niisugused inimesed võluriks ei passi. Ent ometi leidus nende seas üsna mitu helge peaga meest. Ka nende eesmärk oli praktiline võlukunst taas ausse tõsta. Nad olid asjalikud mehed ning soovisid maagiale läheneda mõistuspäraselt ja teaduslikult nagu käsitööle, nimetades seda «ratsionaalseks taumaturgiaks». Kui sellest midagi välja ei tulnud, siis kaotasid nad julguse. Kes saaks neid selles süüdistada? Kuid illusioonide purunemine tõi kaasa igasuguseid sekeldusi. Nad hakkasid mõtlema, et maailmas pole kunagi imesid olnudki ning Aureate võlurid olid kõik kas petised või siplesid ise illusioonide kütkes. Ja et Kaarnakuningas on põhjainglaste väljamõeldis kaitseks lõunainglaste türannia vastu (olid nad ju isegi põhjakandi mehed ja selle probleemi suhtes osavõtlikud). Oh, nende väited olid äärmiselt leidlikud... olen unustanud, kuidas nad haldjate olemasolu põhjendasid. Ühing lagunes, nagu ma juba mainisin, ja üks neist, kelle nimi oli vist Aubrey, kavatses kõik kirja panna ja avaldada. Ent kui ta asja kallale asus, siis tabas teda kõikehõlmav raskemeelsus ja ta ei suutnud ridagi paberile panna.»