N, 9.02.2023

TEE HEAD ⟩ Anneta riiulisse seisma jäänud raamatud kooliraamatukogudele

Raamatuportaal
Anneta riiulisse seisma jäänud raamatud kooliraamatukogudele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Raamatukogude aastal toimub kampaania «Kingi koolile raamat», mis kutsub annetama raamatuid, millest koolilastel puudus on. Kampaaniast võtab osa 64 kooliraamatukogu üle Eesti, kes on koostanud nimekirja teostest, mida nende õpilased enim vajavad. Novembri jooksul saab annetada nii terveid kasutatud raamatuid kui kingitusena soetatud uusi teoseid.

«Paljud Eesti kooliraamatukogud on hädas oma noortele lugejatele uute raamatute hankimisega. Raamatukogude aasta viimane veerand keskendub tulevikule ning lapsed on just need, kellest sõltub nii meie kultuuri kui kirjanduse ja raamatukogude käekäik eesootavatel aegadel,» sõnas Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste osakonna raamatukogunõunik Ülle Talihärm. «Üks viis, kuidas tähistada raamatukogude aastat ning panustada Eesti tulevikku, on kinkida koolilapsele raamat,» lisas Talihärm.

64 kooliraamatukogu on koostanud nimekirja teostest, mida nende õpilased kõige enam vajavad. Annetustena on oodatud heas seisukorras olevad kasutatud teosed või uued raamatud, mis koolide nimekirjas välja toodud on. Osalevad koolid ning lisainfo leiab siit.

Koolid mängivad olulist rolli laste lugemisharjumuste kujundamisel, kuid sageli pole kooliraamatukogudel õpilastele piisavas mahus raamatuid pakkuda. «Koolid ja kooliraamatukogud teevad lastele soovitusliku kirjanduse pakkumisel koostööd ka rahvaraamatukogudega, kuid tihti on just korraga vajaliku koguse teoste tagamine probleemiks. Näiteks siis, kui ühel ja samal ajal loeb ühte soovituslikku teost korraga mitu klassi või mitu erinevat kooli linnas. See mure puudutab enam kui 150 000 õpilast üle Eesti,» sõnas ERÜ kooliraamatukogude sektsiooni juhatuse liige Stiina Koit.

Olukorra leevendamiseks on raamatukogude aastal ellu kutsutud kampaania «Kingi koolile raamat», mille raames saavad kõik soovijad osalevatele koolidele puuduolevaid raamatuid novembrikuu jooksul annetada.

Märksõnad
Tagasi üles