P, 29.01.2023

Ühe inimese teekond Superalko alumiste lettide piidlemisest ausa veiniarmastuseni

Raamatuportaal
Ühe inimese teekond Superalko alumiste lettide piidlemisest ausa veiniarmastuseni
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keiu Virro.
Keiu Virro. Foto: Erakogu

Keiu Virro esitleb 17. novembril kell 18 Tartu Kirjanduse majas oma raamatut «Vala välja! Minu veiniteekond Kosmosest sommeljeekoolini». Autoriga vestleb Siim Lill.

Keiu Virro, «Vala välja!».
Keiu Virro, «Vala välja!». Foto: Raamat

See raamat on autori selgitusel lugu veiniotsingutest erinevates kohtades ja (taas)kohtumistest huvitavate inimestega. «Veinikorüfeesid, kes veini suurepäraselt õpetada ja neist kirjutada oskavad, jagub Eestis küll ja veel. Seda rolli ma ei võta ega tahagi võtta. Minu jaoks jääb põhitõeks: hea vein on see, mis maitseb,» märgib Keiu Virro oma raamatu tutvustuses.

«Kui minu lugu haakub lugeja veiniteekonnaga või kes teab, ehk annab sellele väikese müksugi, olen ma enam kui rõõmus. Te ei hoia käes veiniõpikut, vaid lugu sellest, kuidas ma sammhaaval veini armastama hakkasin ja miks ma teda enam jätta ei suuda. See on lugu sellestki, kuidas ma veini üha paremini mõista püüan, aga peamiselt saan teada ikkagi seda, et ma midagi ei tea. Lõpuni veini tunda pole võimalik. Nagu armastuse puhul olema kipub.»

Raamatuesitlusel lööb kaasa ka Veiniekspressi meeskond. Mõne kuu eest käisid nad sõjast räsitud Ukrainas ja tõid sealt Eestisse kohalikke veine. Koos Keiu Virroga on nad toodu hulgast välja valinud punase ja valge Ukraina veini, mida on esitlusel võimalik osta koos raamatuga või ka eraldi. Tulu läheb Ukraina heaks. 

Keiu Virro (snd 2. detsembril 1987) on lõpetanud Tartu Ülikoolis semiootika ja Tallinna Ülikoolis kultuuriteooria eriala, Eesti sommeljeede erakoolis aga baas- ja juuniorsommeljee kursuse. Ta on tegutsenud pikka aega kultuuriajakirjanikuna ja ei ole sellest lõplikult loobunud ka praeguse põhitöö kõrvalt kommunikatsioonivaldkonnas. «Vala välja!» on tema esimene raamat. Raamatu illustratsioonide autor on Ave Taavet.

Märksõnad
Tagasi üles