Traumad on kinni erinevates kehaosades
Tiit selgitab, et erinevat liiki emotsioone ja traumasid hoiame kinni erinevates kehaosades, mõnesse koguneb neid rohkem, teise vähem. Väga palju on neid kõhu-, reie-, puusa- ja tuharapiirkonnas. Mõnikord on kinni jäänud emotsioonidest vabanemiseks vaja terapeutide abi, aga palju saab ka ise ära teha.
«See võib olla päris ebameeldiv kogemus, mis ajab sind võib-olla nutma, võib-olla naerma, röökima ja karjuma samal ajal, aga rahu, mis pärast saabub, on iga viimast kui pisarat väärt,» kinnitab ta.
Kehas olev emotsioonide koorem tekitab pidevalt ärevust ega lase elust täiel rinnal rõõmu tunda. See võib esineda näiteks näriva rahutusena, pidevas kehalises pinges, mida sa ise tähelegi ei pane; see võib ilmneda hirmudena, mis ei lase sul elada nii, nagu sa seda päriselt sooviksid.
Suurepärane rahustaja ja lõdvestaja on ka niisama looduses viibimine. Tiit selgitab, et ükskõik, kas lähed metsa, randa või rabasse, mine sinna üksinda. Proovi võimalikult palju kohal olla, märgata puid, lilli, linde ja loomi, ning sa hakkad tundma võimsat loodusega üks olemise tunnet. Veidi aja pärast märkad, et su õlad ei ole enam pinges, sa kõnnid lõdvestunult ja sirge seljaga.
Et jalutuskäigust võimalikult palju kasu saada, ühenda see teadliku hingamisega. Hinga sügavalt sisse ja valjusti ohkega välja. Ohe tekitab kehasse vabanemise tunde. Ooohh! – ja sa oled endast jälle midagi välja lasknud, mis sinna energeetiliselt kuuluma ei peaks. Kui sa tood juurde teadliku taotluse ja mõtled, et sa hingad endast välja ärevust, on kasu veelgi suurem. Kui on sobiv aastaaeg ja pinnas, siis proovi käia paljajalu – nii saad maalt head ja tugevat energiat.