Oled õppinud Rootsis majandust. Mis Sind aga kirjanduse radadele suunas, kirjutama ajendas?
Mulle on kogu aeg meeldinud kirjutada ja mõte Hiiumaaga seotud krimilugu kirjutada on mul juba mitu aastat mõtteis mõlkunud. Pöördepunktiks sai see, kui arstilt tuli teate, mis mu elu korraks seisma pani. Samal ajajärgul jõudis minuni ka üks uurimus, mille eesmärk oli välja selgitada, mida kahetsevad inimesed, kes on oma elu lõpusirgel. Uurimustööst selgus, et enamik inimesi kahetseb asju, mida nad ei ole teinud või pole julgenud teha. Varsti tuli välja, et arsti poolt arvatu oli valehäire, aga sellegipoolest pani selle uurimuse tulemus mind mõtlema: mida kahetseksin mina, juhul kui arsti kahtlus oleks olnud tõsi. Siis jõudsingi järeldusele, et kui minuga peaks midagi juhtuma, siis mina ei hakka kuuluma selle statistika alla, kes elus tegemata jäänut kahetsevad. Tegin nimekirja asjadest, mida soovin teha, ja hakkasin tegutsema.
Kust saad oma lugudele inspiratsiooni?
Igalt poolt. Hiiumaal jalutades, mõnd filmi vaadates, raamatuid või uudiseid lugedes. Kolmanda raamatu suurim inspiratsioon tuli pojaga mööda Hiiumaa randu jalutades. Mis seal juhtus ja mille osaliseks me saime, on nüüd kõik kolmandasse raamatusse sisse kirjutatud.
Mis pani Sind just Hiiumaa krimilugusid kirjutama?
Arvata võib, et selle tõuke andsid mulle Skandinaavia krimikirjanikud. Väga paljud on oma sünni- või elukoha mõrvade tallermaaks muutnud. Näen, kuidas see nendesse kohtadesse turiste toob, ja eks ma oma südames elan ikka Hiiumaale ja tema arengule kaasa. Mingi osa minust lootis ja loodab, et huvi Hiiumaa vastu kasvab. Võibolla ka arusaam selle kohta, mida tähendab elada Hiiumaal. Sellepärast kutsungi oma stiili rohkem feelgood-krimiks.