P, 27.11.2022

UUT ULMET ⟩ Ilmus Tamur Kusnetsi romaan «Kronošütist»

Raamatuportaal
Ilmus Tamur Kusnetsi romaan «Kronošütist»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tamur Kusnets.
Tamur Kusnets. Foto: Erakogu

Äsja ilmunud Tamur Kusnetsi ulmeromaan «Kronošütist» on žanripuhas ulmeromaan, milles lähenetakse irooniliselt, kuid samal ajal surmava tõsidusega ajarännule, eriteenistuste eugeenikaoperatsioonidele ning kohtumistele väljasurnud kultuuridega.

Mida pakub paleoliitikum anta-, prota- ja muudele agonistidele ning mida ta neilt ka võtab, on humoorikalt, ent realistlikult kirjeldatud jahientusiastist erusõjaväelase pilgu läbi.

Tamur Kusnets, «Kronošütist».
Tamur Kusnets, «Kronošütist». Foto: Raamat

Kuidas toimib neandertali hõim, kuidas tegutsevad sonderkomandod etnilise puhastuse läbiviimisel ning mil moel proovitakse minevikus toimunut muuta ja mida see tulemusena tähendab kaasaja jaoks, selgubki Tamur Kusnetsi uues mahukas romaanis.

Militaarid, teadlased, kannibalid – selline on umbkaudne läbilõige pleistotseeni tegelastest. Erinevate gruppide tegevust jälgivad kulinaarse huviga koopakarud, hundid, lõvid ja iseäranis koopahüäänid, kes ei jäta kellegi hulgast obrokit võtmata.

Tamur Kusnets (sündinud 1. juulil 1975) on Eesti sõjaväelane, jahimees ja kirjanik. Ta on kirjutanud kolmeosalise romaanisarja «Hundipäikese aeg», Jüriöö ülestõusu ainelise «Püha Jüri kutsikad» ja ajaloolise romaani «Puud kasvavad kõigile», mis käsitleb Vlad Dracula aegset Valahhiat.

Märksõnad
Tagasi üles