P, 29.01.2023

Linnateater üllitas maailmakuulsa lavastaja Peter Brooki mälestusteraamatu

Raamatuportaal
Linnateater üllitas maailmakuulsa lavastaja Peter Brooki mälestusteraamatu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Peter Brook.
Peter Brook. Foto: Arnaud Baumann/SIPA/Scanpix

Teatritegemise kõrvalt on Tallinna linnateater jätkanud ka raamatute kirjastamist ning äsja saabus trükikojast Peter Brooki mälestusteraamat «Ajalõimed» Anu Lambi tõlkes. Raamatuesitlus toimub 12. detsembril kell 15 Salme kultuurikeskuse lillas kohvikus. Valitud tekste loevad esitlusel linnateatri näitlejad.

Peter Brook, «Ajalõimed».
Peter Brook, «Ajalõimed». Foto: Raamat

Lavastaja, filmitegija ja teatrimõtestaja Peter Brooki (1925–2022) tööd said eesti lugejale laiemalt kättesaadavaks teose «Tühi ruum» ilmumisega 1972. aastal ning sestpeale on tema läbitunnetatud kirjutised, silmapaistvad lavastused ja eksperimendid mõjutanud mitmeid meie teatripõlvkondi.

«Ajalõimed» on ühtaegu eluloo- ja teatriraamat, hõlmates meenutusi lapsepõlvest ja lähedastest, vaimsetest teejuhtidest, lava- ja filmitöödest, kokkupuudetest oma ajastu korüfeedega ning rännakutest kaugetesse maadesse.

Meie tänases kultuuriteadvuses on Brook 20. sajandi Euroopa teatri grand old man, omamoodi absoluut.

«Ajalõimedes» kirjeldab ta aga avameelselt oma noorpõlve katsetusi, eksisamme, konflikte ja õppetunde, mis kuuluvad iga eduka loomeinimese teekonna juurde ning millest on erialases, aga ka inimlikus plaanis ehk enamgi kõrva taha panna kui säravatest õnnestumistest.

Märksõnad
Tagasi üles