Lauri Räpi «Lihtsate asjade tähtsus» on selle sajandi populaarseim luulekogu

Raamatuportaal
Copy
Kirjanik Lauri Räpp.
Kirjanik Lauri Räpp. Foto: Margus Ansu

Lauri Räpi luulekogu «Lihtsate asjade tähtsus» on purustamas müügirekordeid. Luuleraamat, mis nägi ilmavalgust 2021. aasta novembris, on ilmumisest alates püsinud pidevalt edetabelites ja seda on kolmeteistkümne kuuga ostetud üle 10 000 eksemplari.

Lauri Räpi eelmisel aastal ilmunud luulekogu «Lihtsate asjade tähtsus» pälvis novembris Rahva Raamatu Aasta Raamatu auhindade jagamisel mitu tiitlit – Parim eesti autori ilukirjandusteos ning Rahva Lemmik 2022.

Lauri Räpp, «Lihtsate asjade tähtsus».
Lauri Räpp, «Lihtsate asjade tähtsus». Foto: Raamat

Kokku on Lauri Räpp avaldanud viis raamatut ning tal on tänaseks Instagramis üle 26 500 jälgija, mis teeb temast Eesti suurima jälgijaskonnaga tekste ja luuletusi postitava inimese. Raamatu «Lihtsate asjade tähtsus» esimene tiraaž 2500 eksemplari müüdi läbi silmapilkselt ning kordustrükki on raamatut praeguseks saadetud juba viis korda.

«10 000 müüdud eksemplari on ühe luuleraamatu kohta ikka uskumatult suur kogus, aga see pole olnud kunagi mu eesmärk. Ma kirjutan, sest ma armastan kirjutamist, mitte seepärast, et raamatu müüginumbrid oleks suured või et saaks kuskilt mõne auhinna. Loomulikult valmistab see rõõmu, aga päriselt puudutab mind see, kui ikka ja jälle pöördub mu poole mõni lugeja, et öelda, kuidas kirjutatu on teda aidanud, rõõmustanud või pannud mõtlema selle üle, mis elus on tegelikult oluline. Just see loeb, mitte numbrid,» tunnistab Lauri.

Räpi teos on luule- ja lühiproosa vormis enesearenguraamat, mis aitab toime tulla eluraskuste ja kaotustega ning näitab, et alati on lootust ja kõik on võimalik. «Lihtsate asjade tähtsus» teeb täpselt seda, mida pealkiri ütleb – näitab, et kõige tähtsamad asjad siin maailmas on tihtipeale kõige lihtsamad.

Märksõnad

Tagasi üles