Sirle Truuts: paljud eestlased unistavad oma ettevõttest, aga kardavad midagi teha

Raamatuportaal
Copy
Sirle Truuts.
Sirle Truuts. Foto: Erakogu

Ilmunud on Sirle Truutsi kolmas ettevõtlusraamat «Hirm ettevõtluse ees», mis toetub autori töökogemusele ettevõtluskoolitaja ja mentorina ning läbiviidud ettevõtlustakistuste teemalisele küsitlusele, milles osales 134 inimest. Vastajates 58% nimetasid erinevaid hirme peamisteks takistusteks ettevõtlusega alustamisel ja ettevõtte kasvatamisel.

Sirle Truuts, «Hirm ettevõtluse ees».
Sirle Truuts, «Hirm ettevõtluse ees». Foto: Raamat

Raamat sisaldab lihtsat ja seostatud ülevaadet peamistest ettevõtlushirmudest, milleks on hirm ebaõnnestumise, edu, ebapiisavuse, tagasilükkamise, millestki ilma jäämise, muutuste, vastutuse ja läbipõlemise ees. Lisaks on autor raamatusse kokku kogunud 37 praktilist harjutust hirmudega teadlikuks tegelemiseks.

«Raamatu «Hirm ettevõtluse ees» ilmumine on minu jaoks eriline sündmus. Erinevate uuringute kohaselt üle 50% eestlastest unistab ettevõtlusest, kuid alla 10% hakkab ettevõtjaks. Koolitajana hakkasid mind huvitama tegelikud takistused, mille tõttu jäävad ettevõtlusmõtted sageli unistuseks,» selgitab autor.

Raamatu kirjutamise ajal läbiviidud uurimustöö ja läbitöötatud teadusartiklite tulemusel selgus Truutsi selgitusel, et peamised takistused ettevõtluses on psühholoogilised. «Raamatu olen kirjutanud kõigile ettevõtlikele inimestele kes soovivad nii iseennast kui ka erinevaid psühholoogilisi takistusi paremini mõista ning nendega tegeleda.»

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles