K, 29.03.2023

6 mõtlemapanevat tarkusetera raamatust «Nagu inimene mõtleb»

Raamatuportaal
6 mõtlemapanevat tarkusetera raamatust «Nagu inimene mõtleb»
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

«Inimene ei tõmba ligi seda, mida ta soovib, vaid seda, milleks ta iseennast mõtleb. Välised olud vaevavad inimest niikaua, kuni ta usub, et teda kujundavad temast sõltumatud jõud,» kirjutab James Allen oma raamatus «Nagu inimene mõtleb». Siin on veel kuus head mõtet raamatust.

  • Inimene saab inimeseks vaid siis, kui lõpetab vingumise, kirumise ning hakkab otsima oma elu reguleerivat varjatud õiglust. Ta kohandab oma meele selle reguleeriva teguriga, lõpetab oma hädades teiste süüdistamise ning ehitab end üles tugevate ja õilsate mõtete abil.
  • Nii nagu inimene mõtleb, selline ta on; ta jääb selliseks, millist mõtlemist ta jätkab.
  • Headel mõtetel ja tegudel pole kunagi halbu tagajärgi; halvad mõtted ja teod ei anna kunagi head tulemust.
  • Kannatus on alati mingitmoodi vale mõtte tagajärg. Kannatuse ainus ja ülim siht on puhastumine, kõige kasutu ja ebapuhta ära põletamine. Puhta inimese kannatused lõppevad.
  • Areneva ja edasipüüdliku olendina on inimene hetkeolukorras just selleks, et kasvada; olukord muutub - ja annab maad uuele -, kui inimene saab selles sisalduva vaimse õppetunni selgeks.
  • Unistajad päästavad maailma. Ka suurim saavutus oli esmalt mõnda aega unistus. Inimene, kes kannab südames ilusat kujutelma või ülevat ideed, teeb selle ühel päeval ka teoks.
Märksõnad
Tagasi üles