R, 31.03.2023

Aubrey Plaza soovitab raamatut, mis aitas tal lahkuminekust üle saada

Raamatuportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aubrey Plaza.
Aubrey Plaza. Foto: ANDREW KELLY/Reuters/Scanpix

Näitleja Aubrey Plaza rääkis ajakirjale Elle, millised raamatud on tema elu enim mõjutanud ja märkis, et üks teos aitas tal raskest lahkuminekust üle saada. See oli Pema Chödröni «Kui kõik variseb kokku».

Pema Chödrön, «Kui kõik variseb kokku».
Pema Chödrön, «Kui kõik variseb kokku». Foto: Raamat

Raamatu tutvustuses on kirjas, et otse meie käeulatuses on sügava õnne võimalus. Ometi laseme selle tavaliselt endast mööda - iroonilisel kombel just valu ja kannatuste eest pageda üritades.

Pema Chödrön jagab raamatus traditsioonilisel budistlikul tarkusel tuginevaid julgeid ja osavõtlikke nõuandeid rasketel aegadel tegutsemiseks. Nõuandeid, mis on vastuolus meie tavaharjumuste ja -ootustega.

Chödröni õpetuste kohaselt tõuseb kestev kasu vaid ühest kannatusele lähenemise viisist - me võime sõbralikult ja uudishimu ilmutades valulike olukordade poole liikuda, võime selles olemuslikult pidetus olukorras lõdvestuda. Just seal, keset kaost, on peidus hävimatu tõde ja armastus.

Pema Chödrön on USA päritolu budistlik nunn, kes elab ja õpetab Põhja-Ameerika esimeses lääne inimestele loodud tiibeti kloostris Gampo Abbey's. Ta on tunnustatud meditatsiooniõpetaja Chögyam Trungpa üks olulisemaid õpilasi ja mitme raamatu autor. 

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles