L, 25.03.2023

Sõudekorüfeest Mihkel Leppikust valmib elulooraamat

Raamatuportaal
Sõudekorüfeest Mihkel Leppikust valmib elulooraamat
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mihkel Leppik.
Mihkel Leppik. Foto: Urmas Luik

Tunamullu manala teed läinud sõudekorüfeest Mihkel Leppikust sünnib peagi elulooraamat, mille koostab aastakümneid spordiajakirjanikuna tegutsenud Enn Hallik, edastas Eesti Sõudeliit.

Oma eluajal Eesti sõudmise grand old man’iks kutsutud Leppik tegutses sõudespordi juures üle poole sajandi, rajades mitu sõudebaasi ja tuues tippu teiste seas rahvusvaheliselt tuntud atleedid nagu Jüri Jaansoni, Tõnu Endreksoni ja Andrei Jämsä.

Pärnu sõudeklubi juhtkonna otsusel alustati suurkujust elulooraamatu koostamist, autoriks pärnakas Enn Hallik, kelle sulest on ilmunud tuhandeid lehelugusid ja mitmeid raamatuid.

«Raamat Mihklist on selles mõttes eriline, et selliseid mootoreid ja treenereid, kes kogu oma elu ühes suunas pühendavad, on vähe,» rääkis autor, kelle sõnutsi mõtleme neile persoonidele liiga vähe. «Peaksime enam meenutama, palju neile võlgu oleme: et nende õpilased on palju rõõmu pakkunud ja et näiteks Mihkli tuhanded hoolealused on saanud temalt seerumit tubliks inimeseks kasvada,» märkis Hallik.

Pärnu sõudeklubi presidendi Toomas Rapi sõnutsi oli tagumine aeg tegutsema asuda, sest lugusid, mida Leppikust talletada, on palju. «Neid saavad kõige paremini rääkida tema kaasteelised, keda peagi küsitlema asutakse,» ütles Rapp, kelle hinnangul saab peategelasest rääkida paljudes rollides: treener, õpetaja, paadimeister ja hoonete ehitaja.

Projekti hinnanguliseks maksumuseks kujuneb ligemale 20 000 eurot, mis loodetakse kokku saada avaliku ja erasektori ning eraisikute toel. Projekti rahastatakse muu hulgas annetustest. Panustada soovijad saavad teha ülekande Pärnu Sõudeklubi arveldusarvele EE512200221058343954 Swedbankis, selgituseks «Mihkel Leppiku elulooraamat».

Märksõnad
Tagasi üles