N, 23.03.2023

Mõrvamüsteerium, mis katkestab lõõgastava puhkuse

Raamatuportaal
Mõrvamüsteerium, mis katkestab lõõgastava puhkuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Sarah Pearse uus raamat «Kuurort» viib lugeja mõrvamüsteeriumi keskele, kus mõnusast puhkusest areneb välja keeruline sündmuste rägastik, millest põgeneda pole võimalik.

Inglismaa ranniku lähedasel saarel on avatud idülliline heaolukeskus, mis tõotab puhkust ja lõõgastust – aga kunagiste süngete mõrvade tõttu on see kohalike sõnul üks ära neetud paik. Aga nüüd ei saa nad siit lahkuda.

Foto: Apollo

Näiliselt traagilise kukkumise järel leitakse joogapaviljoni lähedalt kividelt noore naise surnukeha. Uurija Elin Warner saab peagi teada, et ohver ei olnud kuurordi külastaja – see naine ei pidanud üldse siin saarel olema. Ja nad teeksid kõik, et põgeneda.

Mida kauemaks Elin saarele jääb, seda rohkem saladusi paljastub. Kui järgmisel päeval üks külastaja sukeldumise ajal upub, mõistab Elin, et neis surmades pole midagi juhuslikku. Aga miks peaks keegi selle luksusliku kuurordi külastajaid sihikul hoidma? Elin peab mõrvari üles leidma, enne kui saare ajalugu korduma hakkab.

Sarah Pearse õppis Warwicki ülikoolis Inglise keelt ja loovat kirjutamist ning töötas erinevate kodubrändide suhtekorraldajana. Pärast kahekümnendates eluaastates Šveitsi kolimist veetis ta iga vaba hetke mägedes ja Alpides asuvat Crans-Montana piirkonda avastades ning see andis talle tõuke esimese raamatu kirjutamiseks. 

«Kuurort» on kirjaniku teine teos. Naise esimene raamat «Sanatoorium» on võitnud mitmeid auhindu ning on inspireeritud autori huvist kõige hirmsa ja tumeda vastu. Pearse´i on alati tõmmanud eraldatud ruumid ja mahajäetud kohad, nii et kui ta luges kohalikust Šveitsi ajakirjast artiklit piirkonna sanatooriumide ajaloost, teadis ta, et on leidnud materjali raamatu loomiseks. 

Märksõnad
Tagasi üles