Raamatukogu toob Tallinnas liikumisraskustega inimestele lugemise koju kätte

Raamatuportaal
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Talv on eriti keeruline aeg neile, kes on piiratud liikumisvõimega – olgu põhjuseks siis erivajadus või tervisehäda. Sageli tähendab koduseinte vahele jäämine ka üksindusse jäämist. Et seda muret leevendada ja ka neile, kes raamatukokku tulla ei saa, lugemisrõõmu valmistada, pakub Tallinna Keskraamatukogu linna elanikele koduteenindust – teavikute tasuta koju toomise teenust.

«See on tõesti üks tore võimalus,» räägib Malle, kes on koduteenindust kasutanud juba viis aastat. «Raamatukoguhoidjad soovitavad alati väga häid raamatuid ja need tuuakse mulle korra kuus koju kätte. Väga lihtne ja mugav ja olen nii tänulik sellise isikliku lähenemise eest!»

Koduteeninduse tellimiseks pole vaja teha muud kui raamatukoguga ühendust võtta. Lisaks raamatutele saab laenata ajakirju, heli- ja videosalvestisi. Kokku võib korraga laenata 30 teavikut ja eset.

Arvuti või nutiseadme omanikel on võimalik kodust lahkumata kasutada ka Tallinna Keskraamatukogu e-raamatukogusid. Raamatukoguhoidjad on valmis soovijatele läbi viima e-raamatukogude ja teistegi e-teenuste koolitusi, seda nii telefoni kui nt Skype’i teel või vajadusel ka koju kohapeale tulles. Lisaks on raamatukoguhoidjad alati valmis huvilistele kirjandust soovitama ning kirjanduse teemadel arutlema.

Kõigil, kes koduteenindust vajavad või teavad kedagi, kes võiks vajada, palub Tallinna Keskraamatukogu ühendust võtta, helistades 683 0920 (võõrkeelse kirjanduse osakond 683 0960) või kirjutades koduteenindus@tln.lib.ee

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles