R, 31.03.2023

Eesti lastekirjanduse keskus tähistab eesti kirjanduse päeva kooslugemise ja uute näitustega

Raamatuportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Eesti Lastekirjanduse Keskus Foto: Toomas Huik

30. jaanuaril kutsub Eesti lastekirjanduse keskus osalema Tuglase Seltsi ideest alguse saanud üleilmsel eesti kirjanduse kooslugemise päeval. Sel korral võetakse kätte Andrus Kivirähki raamat «Sirli, Siim ja saladused». Lisaks avatakse lastekirjanduse keskuses pidupäeva tähistamiseks Eesti illustraatorite näitused.

«Sel päeval loevad eestlased üle maailma üht ja sama eesti raamatut, et väärtustada eesti keele oskust ja eesti kirjanduse tundmist. Ühiselt lugedes saavad väliseesti lapsed tuttavaks samade lugude ja tegelastega, kes Eestis elavate laste ellu kuuluvad,» märkis Tuglase seltsi koolitus- ja lõimumisjuht Järvi Lipasti. «Nii säilib meil ühine kultuuriruum ning Kunksmoor, Sipsik, Naksitrallid, Nublu, Lotte ja Londiste jäävad eesti laste ühisteks tuttavateks sõltumata elukohariigist. Lastekirjanduse klassika koos lugemine ühendab nii peresid ja põlvkondi kui eestlasi üle maailma,» lisas Lipasti.

Eesti Instituudi ja Tuglase Seltsiga koostöös korraldatud kooslugemise päeval loeti 2021. aastal Aino Perviku «Kunksmoori» ja 2020. aastal Eno Raua «Naksitralle». Sel aastal loeme Andrus Kivirähki raamatust «Sirli, Siim ja saladused» 25. peatükki, mille saab alla laadida siit. Peatükki saab lugeda ka inglise, läti, leedu, prantsuse, sloveeni, ungari, vene ja soome keeles. Samuti on raamatut võimalik näitleja Sepo Seemani esituses kuulata ERR lasteekraani koduleheküljel helifailina (sama peatükk algab 11. osast, alates 05:32). Kooslugemise päeva Facebooki sündmusel saab end osalejaks märkida ja jagada oma muljeid raamatust postituse, joonistuse või fotona teemaviitega #loemekoos2023. Aktiivsemate osalejate vahel loosime välja auhindu.

Pilt ja tekst käivad lasteraamatus alati käsikäes ja seetõttu avame lastekirjanduse keskuses ka kaks illustratsiooninäitust, millest «Värsked raamatupildid» tutvustab Eesti raamatukunstnike uuemat loomingut ning trepigaleriis on illustraator Ulla Saare isikunäitus.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles