L, 1.04.2023

LUGEMISSOOVITUSED ⟩ Neuroteadlane Jaan Aru: lugemine võimaldab meil taasõppida süvenemist, mida on vaja nii täiskasvanutel kui lastel

Raamatuportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaan Aru.
Jaan Aru. Foto: Merko Ehitus

Merko käivitas Uus-Veerenni pargis kogukonnaraamatukogu projekti, mille eesmärgiks on populariseerida lugemist, tervislikku ajaveetmist vabas õhus ja tugevdada kohalike elanike kogukonnatunnet. Täna esmakordselt tähistatava eesti kirjanduse päeva puhul andis Uus-Veerenni väliraamatukogule oma lugemissoovitustega hoo sisse neuroteadlane Jaan Aru.

Uus-Veerenni pargis ootab nii kvartali elanikke kui külalisi lugemisnurk koos raamatukappide, pinkide ja lugemislampidega ning põnevaid teoseid leidub nii täiskasvanutele kui lastele. Kui esmalt täideti raamatukapid koostöös Eesti Hoiuraamatukoguga ja Merko töötajate annetatud teostega, siis eesmärgiks on raamatukogu kogukondlikult edasi arendada.

Sel aastal esmakordselt A. H. Tammsaare sünniaastapäeval tähistatava eesti kirjanduse päeva puhul andis väliraamatukogule hoo sisse neuroteadlane ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru, kes on ka ise mitme populaarse raamatu autor. Uus-Veerenni pargis asuvast ja kõiki lugejaid ootavast raamatukapist leiab nüüdsest nii tema enda teose «Loovusest ja logelemisest» ja A. H. Tammsaare loomingut kui ka Jaan Aru lugemissoovitusena raamatu «Kahe heli vahel».

Kogukonnaraamatukogu kasutuspõhimõte on lihtne: Võta, loe ja pane tagasi ning too uus juurde! Seega saab lugeda kohapeal või raamatu koju kaasa võtta, et see hiljem tagasi tuua. Samuti on teretulnud raamatukappi mõne uue teose lisamine, mis endal juba läbi töötatud, kuid mida ka naabritel lugeda tasuks.

Uus-Veerenni lugemislood

Et lugemisrõõmu jaguks nii kogukonnale kui külalistele, lükkab Merko sellele hoo sisse uue videoseeriaga «Uus-Veerenni lugemislood», mille keskmes on tunnustatud kaasmaalased, kes ise mõne teose autorina või usina lugejana oma lugemissoovitusi jagavad.

Pilootosas on kaamera ees neuroteadlane ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Jaan Aru. Miks on lugemine meie ajule kasulik? Millise Eesti autori teose võiks igaüks kasvõi korra elus kätte võtta?

Vaata videot ja saad teada!

Uus-Veerenni lugemislood: Jaan Aru from Merko Ehitus on Vimeo.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles