NÄDALA RAAMAT Oluline raamat, mis on Venemaa suhtes silmiavav

Linda Pärn
, raamatuportaali toimetaja
Copy
Orlando Figes.
Orlando Figes. Foto: Phil Fisk

Kuku raadio selle nädala raamat on mõeldud kõigile, kes tahavad mõista Putini Venemaad, mille minevik on kinni lugematutes müütides. Orlando Figese «Lugu Venemaast» tutvustavad Marek Strandberg ja David Vseviov.

Orlando Figes, «Lugu Venemaast».
Orlando Figes, «Lugu Venemaast». Foto: Raamat

Mitte üheski riigis pole ajalugu ümber kirjutatud nii palju ja nii sageli kui Venemaal. See, kuidas venelased ise oma lugu jutustavad ning seda ikka ja jälle muudavad, on nende ajaloo, kultuuri ja uskumuste mõistmise ning tõlgendamise seisukohalt ülimalt oluline. Et hoomata, missugune võib olla Venemaa tulevik, on vaja aru saada, mida tähendab Putini režiim nii Venemaale kui tervele maailmale, ning tuleks uurida ideid ja müüte, mille abil on seda ajalugu kujundatud.

Nappide vahenditega, aga ladusas sõnastuses maalib Orlando Figes pildi maailma suurima riigi tuhandeaastasest ajaloost alates Rjurikust ja vürst Vladimirist; edasi oleme tunnistajaks Ivan Julma kroonimisele, Peeter I ja Katariina II tegemistele kuni Romanovite dünastia hävinguni, revolutsioonile, kodusõjale ja Nõukogude Liidu kokkuvarisemisele, ning siis juba Venemaa käekäigule kuni sissetungini Ukrainasse veebruaris 2022.

Tagasi üles