JÄRELVAADATAV Vapustav paljastus Ukraina sõjast teeb selgeks, mis tegelikult toimub

Raamatuportaal
Copy

Kava Kirjastus andis välja Owen Matthewsi raamatu «Häving», mille tutvustus toimus 16. veebruaril Solarise Apollos. Esitlust vedas Rainer Saks ning arutelus osalesida ka Kaja Kallas ja Urmas Reinsalu. Postimees tegi esitluselt otseülekande. Vabandame! Tehnilistel põhjustel esineb salvestuses tõrkeid.

Owen Matthewsi «Häving» on vapustav uurimus Vene-Ukraina sõjast ja selle tagamaadest, ulatudes Kremli koridoridest kuni Mariupoli kaevikuteni.

Owen Matthews, «Häving».
Owen Matthews, «Häving». Foto: Raamat

Venemaa kallaletung Ukrainale on kõige tõsisem geopoliitiline kriis pärast Teist maailmasõda, kuid ometigi ümbritseb selle põhjuseid siiani salapära. Miks muutus seni hoolikalt kalkuleerinud ja enda võimalusi täpselt hinnanud Vladimir Putin ühtäkki hoolimatuks mänguriks, kes seadis ohtu mitte ainult oma režiimi, vaid kogu Venemaa?

Tuginedes enam kui 25-aastasele korrespondenditöö kogemusele Moskvas, samuti oma perekondlikele sidemetele Venemaa ja Ukrainaga, viib ajakirjanik Owen Matthews meid Vene-Ukraina vastasseisu ajalooliste juurte kaudu pandeemiaaegsesse covidi-mulli, mille eraldatuses Putin kallaletungi kavandas, kartes paranoiliselt Lääne salasepitsusi, ja liigub sealt edasi ootamatult sõjakangelaseks saanud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi tagatuppa, tema lähimate võitluskaaslaste juurde.

Kasutades Putini endiste ja praeguste lähikondsete selgitusi, vangi langenud Vene sõdurite tunnistusi ja kohalike elanike meenutusi, kirjeldab Owen Matthews mitte ainult sõja põhjuseid, vaid ka sõda ennast.

«Häving» on panoraamne ja autoriteetne ülevaade konfliktist, mis raputas hingepõhjani kogu Euroopat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles