T, 28.11.2023

Eaka mehe kodust avastati Saksamaa suurim eraraamatukogu

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Saksamaal suri 80-aastaselt insener, kes oli oma koju kogunud üle 70 000 raamatu, kuigi ta oma hobist avalikult ei rääkinud. Nüüd on kerkinud kummaline probleem - raamatutele on raske uut kodu leida.

Bruno Schröder töötas suurema osa oma elust insenerina ning armastas vabal ajal ja pensionipõlves raamatupoodides aega veeta. Kuna raamatuid kogunes koju väga palju, ehitas mees igale poole raamaturiiuleid. Riiulitega olid kaetud nii seinad kui laealused. 

Bruno oskas oma rikkalikku raamatukogu hästi hoida, kõik raamatud olid sorteeritud teemade ja kirjastuste kaupa. Näiteks oli keldris umbes 10 000 krimipõnevikku. Peale selle nägi mees vaeva, et saaks kõik raamatud digitaalsesse kataloogi sisse kantud. Uuemate raamatute juurde lisas ta ka arvustused.

Inseneri suurim lemmik oli Saksa kirjanik Arno Schmidt, kelle raamatud olid eraldi klaaskapis. Lisaks oli tema kogus rohkelt luulet, ilukirjandust ja aimekirjandust, vaid armastusromaanid ei leidnud Bruno hiiglaslikus kogus oma kohta.

Paraku lahkus raamatukoguja möödunud aasta suvel siit ilmast, tema naine on hooldekodus ja paaril ei olnud lapsi. Abielupaari esindaja lasi maja konstruktsioonid üle hinnata, et välistada kokkuvarisemise oht. Selgus, et insener oli raamaturiiulid väga hästi ehitanud ja raamatute raskus majale ohtlik ei ole. 

Kuna Schröderitel ei ole pärijaid, on tekkinud probleem, mida suure raamatukoguga ette võtta. Möödunud aastal õnnestus paari esindajal leida ostja, kes lubas kogu 7000 euro eest ära osta, kuid loobus hiljem siiski tehingust. Kuna suures osas on tegu pehmete kaantega ja kasutatud raamatutega, ei ole need väga väärtuslikud. 

Allikas: Bookstr

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles