E, 2.10.2023

Tartu Linnaraamatukogus tunnustati kolleege

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Tartu linnaraamatukogu direktor Kristina Pai raamatukogu ees.
Tartu linnaraamatukogu direktor Kristina Pai raamatukogu ees. Foto: Margus Ansu

Eelmisel nädalal toimunud linnaraamatukogu töötajate koolituspäeval vaadati veelkord tagasi möödunud aastale ja jagati tunnustust kõige tublimatele. Eelnevalt läbiviidud küsitluse põhjal tõsteti esile aasta sündmus ja aasta tegu raamatukogus.

Aasta raamatukoguhoidjaks valiti erakordselt pühendunud ja südika tegutsemise eest mitmel rindel, alates igapäevasest laenutustööst kuni raamatukogu kirjandusblogide haldamiseni, ilukirjanduse osakonna juhataja Tiina Sulg. Tiina on raamatukogu kirjanduskohvikute perenaine, koostab aktiivselt näituseid ja korraldab teisigi sündmusi ning oli möödunud aastal raamatukogude aasta projektijuht. Tiina oli raamatukogude aasta ühe tähtsündmuse – raamatukogude tantsu idee autor ja eestvedaja.

Aastate inimese auhinnaga pärjati raamatukoguhoidja Tiina Tarikut südamega ja targalt tehtud töö eest vanaraamatu ja väliseesti kirjanduse vahendamisel ja raamatukogu kui mälu väärindamisel. Tiina koostab sisukaid näituseid ja on peaaegu asendamatu kirjanduskohvikus ja mälumänguvõistkonnas.

Aasta osakonna tiitel läks Ilmatsalu raamatukogule, kus Maret Lukken ja Triin England kahekesi hoiavad toimimas tõelist kogukonnakeskust. Raamatukogu 60. sünnipäev sügisel näitas ilmekalt, kui tihe on Ilmatsalu raamatukogu koostöö kooli, lasteaia ja kohalike elanikega.

Aasta sündmuseks valisid raamatukoguhoidjad tantsuaktsiooni «Raamatukogude aastal tantsuga», millega ühinesid raamatukogud üle Eesti ja Lätis Jurmala raamatukogu. Tartus tantsiti Singer Vingeri loo Teadagi järgi loodud raamatukogude aasta tantsu raekoja platsil rahvusvahelisel tantsupäeval, 29. aprillil. Tantsule lõi koreograafia lõi Kertu Valjala.

Aasta teoks valis kollektiiv 5. detsembril toimunud Tartu Linnamuuseumi ja Linnaraamatukogu töötajate eestvedamisel toimunud hoiatusstreigi, millega nõuti kultuuritöötajatele väärilist töötasu, lõhe kaotamist riigi ja kohalike omavalitsuste alluvuses olevate kultuuritöötajate palkade vahel. Hoiatusstreik tõi probleemile laiema tähelepanu ja andis tuge paljudele kolleegidele üle Eesti.

Auhindu anti välja veel mitmeid teisigi, näiteks parimale lasteraamatukoguhoidjale, kogukonnatöö tegijale, lugejateenindajale, aasta autorile ja rohenäpule.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles