T, 30.05.2023

90ndatel Paunveres toimunud topeltmõrv andis ainest põnevaks kriminaalromaaniks

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Rauno Võsaste.
Rauno Võsaste. Foto: Kristjan Teedema

Ilmunud on Rauno Võsaste kriminaalromaan «Topeltmõrv Paunveres», mille idee pärineb tõsielust.

1997. aasta esimestel päevadel leitakse Palamuse lähedalt talumajast kahe vanuri vägivallatunnustega surnukehad. Esmapilgul ei näi tapetute majanduslik seisund ega ükski muu asjaolu andvat põhjust raske kuriteo toimepanemiseks. Öine tuisk on hävitanud kõik võimalikud jäljed.

Rauno Võsaste, «Topeltmõrv Paunveres».
Rauno Võsaste, «Topeltmõrv Paunveres». Foto: Raamat

Topeltmõrva avastamisega peavad hakkama saama Jõgeva politseiprefektuuri kriminaalpolitseinikud. Töötingimused ja eluolu 90ndatel võivad tänasega võrreldes tunduda muinasjutu või vähemalt uskumatuna. Oskuste ja vahendite puudumine kompenseeriti töötahte ja uljusega.

Väljamõeldud tegelaste ja kohandatud sündmustega romaani idee pärineb tõsielust. Raamatu autor töötas Jõgeva kriminaalpolitseis ja seepärast võib raamatust leida tegelike sündmustega sarnaseid jooni. Kui kasutada kujutlusvõimet, võivad ka tegelased tahes-tahtmata kedagi meenutada. Kuriteo pingelisele avastamiskäigule pakuvad vaheldust värvikad olustikukirjeldused ja lõbusad lood elust enesest.

Autori sõnul on tänaseks möödunud piisav distants, mis võimaldab 90ndatele ausalt tagasi vaadata. «Kas aga piirid hea ja halva ning õige ja vale vahel on selgemaks muutunud või hoopis hägustunud, vajab põhjalikumat analüüsi,» vihjab ta.

Rauno Võsaste sulest on varem ilmunud samuti tõsielust inspireeritud kriminaalromaan «Hea ment», mille keskmes on Tartu kriminaalpolitsei sisepingeid ja võimuvõitlus.

Raamatu toimetas Lea Arme ja kujundas Toomas Niklus.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles