L, 1.04.2023

Enno Mõts esitleb raamatut vibulaskmisest ja sõdalasfilosoofiast

Raamatuportaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Enno Mõts.
Enno Mõts. Foto: Arvo Meeks

Eesti kaitseväe ohvitser, kindralmajor Enno Mõts esitleb 25. märtsil kell 13 Türi raamatukogus oma raamatut «Isetuse loits. Tee üle vibu».

Enno Mõts, «Isetuse loits. Tee üle vibu».
Enno Mõts, «Isetuse loits. Tee üle vibu». Foto: Raamat

Autori selgitusel on raamat suuresti mõtisklus eestlusest ning sõdalasfilosoofiast. «Ma olen need kombineerinud, proovides leida, mis imenõidus on nii pisikest rahvuskildu läbi aastatuhandete alles hoidnud, vaatamata meie peale langenud sõdade jadale. Eesti keeles ei ole sõdalastemaatikat eriti sügavalt käsitletud. Ses mõttes on raamat pigem midagi uut,» usub ta. «Raamatul on teinegi kandev teema – see on vibulaskmine. Tuleb tõdeda, et ka sellest pole süva-analüüsina kontseptuaalset lähenemist eestikeelsena koostatud. Samas teevad just täna eesti vibulaskjad suurtegusid maailm areenil.»

Enno Mõts on Eesti kaitseväe kogenud ohvitser. Ta on omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis ning läbinud sõjalise haridustee tipuni välja. Mitmekülgse ja rahvusvahelise teenistuskäigu vahele kaitseväe üksustes on mahtunud ka Kaitseväe akadeemia rektori kohustused. Ta on avaldanud artikleid erinevates väljaannetes, käsitledes juhtimist, sõjandusteooriat ja sõdalasfilosoofiat. Vibulaskmine on olnud tema kiindumus läbi elu. Enno Mõts on mitmekordne Eesti meister plokkvibuklassis ning rakendanud oma juhtimiskogemust ka Eesti Vibuliidu juhatuses.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles