Saada vihje

Ilmus toetav käsiraamat neurobioloogilise arenguhäirega laste vanematele

Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Ilmunud on Lotta Borg Skoglundi ja Martina Nelsoni «Must vöö lapsevanemaks olemise kunstis», mis ei ole tavaline kasvatusraamat, vaid on eelkõige mõeldud peredele, kus kasvab neurobioloogilise arenguhäirega lapsi. Sellised perekonnad vajavad olukordade lahendamiseks teistsuguseid abinõusid ning soovitusi.

Raamatus annavad spetsialistid ning samasuguste probleemidega perekonnad nõu, kuidas nende väljakutsetega toime tulla, tutvustatud on erinevate uuemate teadusuuringute tulemusi ning antakse soovitusi lisalugemiseks või -kuulamiseks.

Lotta Borg Skoglund, Martina Nelson, «Must vöö lapsevanemaks olemise kunstis».
Lotta Borg Skoglund, Martina Nelson, «Must vöö lapsevanemaks olemise kunstis». Foto: Raamat

Kas muretsete oma lapse sõbrasuhete pärast? Kas teie laps ei taha kooli minna või istub liiga palju erinevate ekraanide ees? Võib-olla tunnete, et laps ei söö piisavalt või hoopis ei suuda söömist lõpetada? Kas teie lapsest on ootamatult saanud teismeline, kelle ellu on tulnud ka alkohol, uimastid või seksuaalne riskikäitumine?

Üks olulisemaid sõnumeid on, et neurobioloogilise arenguhäirega seotud raskused ei ole tingitud lapsevanemana ebaõnnestumisest. Igal perekonnal on oma spetsiifiline taust ning lapsed ja noored vajavad julgustust, et leida õige tee.

Lotta Borg Skoglund on tunnustatud rootsi psühhiaater. Ta töötab Karolinska Instituudis ja Uppsala Ülikoolis, on asutanud SMART Psykiatri kliinikud ja tegeleb teadustööga neuropsühhiaatria, vaimsete probleemide, hormoonide ja sõltuvusega seotud teemadel. Tema raamatutest on eesti keeles varem ilmunud «ATH – tublist tüdrukust läbipõlenud naiseks».

Martina Nelson on neuropsühholoog, kognitiivse ja dialektilise käitumisteraapia spetsialist. Ta on SMART Psykiatri juhtivpsühholoog ning tegelenud nii üldpsühhiaatria kui sõltuvusraviga, lisaks annab loenguid ATH, autismi, neuropsühhiaatria ning lastekasvatuse teemal.

Tagasi üles