L, 10.06.2023

Kalamaja raamatukogus on avatud Mälulabor

Raamatuportaal
Facebook Twitter
Comments
Foto- ja filmiskänner.
Foto- ja filmiskänner. Foto: Tallinna Keskraamatukogu

23. märtsil avab Kalamaja raamatukogu Mälulabori, kus Tallinna Keskraamatukogu lugejad saavad tasuta ise digiteerida vanu fotosid, dokumente, fotonegatiive ja -positiive. Uus teenus aitab huvilistel säilitada oma perekonna ajalugu ja anda seda edasi järeltulevatele põlvedele.

«Hoides vanu fotosid ja dokumente hoiame ka seda, kes me oleme ja kust me tuleme, kujundame enda, oma laste ja lastelaste identiteeti,» sõnas Kalamaja raamatukogu juhataja Helen Reiser. «Meie raamatukogus on juba mitmeid mäluga seotud teenuseid: tasuta muuseumipiletite laenutus ja erinevate mäluasutuste andmebaaside koolitused. Mälulabori avamisega jätkame ajalooga tutvumise ja selle säilitamisega seotud võimaluste avardamist.»

Negatiivide jms digiteerimiseks saab Mälulaboris kasutada filmiskannerit Kodak Scanza Digital ning filmi-, foto- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 8800F. Arvutis on võimalik kasutada programme GIMP, Irfanview, Photopad ja Shotcut. Raamatukogu pakub ka tasuta individuaalkoolitusi mälulabori seadmete ja mäluasutuste andmebaaside kasutamiseks.

Mälulabori seadmete broneerimiseks ja individuaalkoolitustele registreerimiseks tuleb võtta ühendust Kalamaja raamatukoguga.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles