Oled väga värske kirjanik. Kuidas ennast uutele lugejatele tutvustaksid?
Ma olen pärit Raplast ning umbes 5-aastasena kolisin perega Soome. Seal käisin soomekeelses koolis, seega soome keel on mul suus. 2016. aastal tulime tagasi Raplasse elama. Tänaseks olen 18-aastane ja õpin veel Rapla gümnaasiumis.
Kuidas sa kirjutamiseni jõudsid?
Mu isa nakatas mind loomepisikuga varakult ja armastasin lugusid välja mõelda juba lapsest saati. Seega ka kirjutamine tuli üsna loomulikult. Olen varem proovinud ka päevikut pidada, kuid nende sissekannete tegemine ei olnud kuigi regulaarne. Sealt vaikselt kasvas ka unistus kunagi oma raamat kirjutada.
Naljaka tõuke raamatu kirjutamisele andis mu vastus gümnaasiumi sisseastumisintervjuul. Nimelt küsiti mu eesmärkide ja unistuste kohta. Vastust pidin natuke aega mõtlema ja isegi pisut kaheldes ja omaette muiates ütlesin: «Kunagi tahaks ehk oma raamatu kirjutada. See kindlasti ei toimu täna-homme, vaid aastate pärast.» Umbes pool aastat hiljem hakkasin kirjutamisega pihta, teades, et see saab olema mu 11. klassi praktiline töö.
Sinu värskelt ilmunud raamat räägib väga keerulistest teemadest, pereprobleemidest ja Alzheimeri tõvest. Kuidas sa ise nende teemadega suhestud?
Depressioon, pereprobleemid ja noorte ebakindlus on teemad, mis on paljuski elust enesest, kuigi tuleb meeles pidada, et see on siiski ilukirjanduslik raamat ning selles on suur annus fantaasiat.
Pean tunnistama, et mul endal ei ole õnneks lähedasi kokkupuuteid Alzheimeri tõvega olnud. 2020. aasta märtsis karantiinis olles leidsin muusiku The Caretaker albumi «Everywhere at the end of time» ja see tekitas suurt huvi Alzheimeri tõbe põdeva inimese mõttemaailma vastu. Albumis kasutatakse Alzheimeri tõve progresseerumise kujutamiseks ballisaali muusikat tsüklite kaupa: alguses on mõistetav muusika, aga lõpuks on see arusaamatu, abstraktne heli.