Maikuu on Euroopas pühendatud mitmekesisusele. Mitmekesisuse kuu 2023 fookuses on inimene nagu sina ise - tavaline, sõbralik, kangekaelne, nutikas, haavatav, mitmekesine. Eestis tähistame mitmekesisust Eesti Inimõiguste Keskuse eestvedamisel rääkides, kuulates, lugedes lugusid. Tähista mitmekesisust lugedes maikuus mõnda mitmekesisust eri tahkude alt avavat raamatut.
Lastele ja noortele
Larõssa Denõssenko «Maia ja sõbrad» (2022) - 17 eri tüüpi perekonna lugu, mis räägivad perekondade mitmekesisusest, aga samal ajal iga lapse õigusest elada ja kasvada turvaliselt ja armastatuna.
Anne-Mari Alver «Meie teistmoodi vanemad» (2018) - eri tüüpi perekondade lood.
Ben Brooks «Lood poistest, kes julgesid erineda» (2018) - raamat annab laiema vaate sellele, milline üks poiss saab ja võib olla. Aitab ületada kitsaid soorolle.
Elena Favilli, Francesca Cavallo «Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele» (2018) - raamat annab laiema vaate sellele, milline üks tüdruk saab ja võib olla. Aitab ületada kitsaid soorolle.
Kätlin Vainola «Lood julgetest Eesti tüdrukutest» (2018) - raamat annab laiema vaate sellele, milline üks tüdruk saab ja võib olla. Aitab ületada kitsaid soorolle.
Margus Karu «Hobune Henry unenägu» (2017) - raamat sõprusest ja unistustest ja sellest, et sõbrad võib leida sealt, kust esmalt ei arvagi neid leidvat.
Astrid Lindgren «Röövlitütar Ronja» (1987) - lastekirjanduse klassika, kus Ronja julgelt traditsioonilise tüdruku norme ületab, taustaks tema sõprus Birkiga ning suhe oma ema ja isaga.
Riikka Jäntti «Väike hiir sõidab maale» (2021), «Väikse hiire päev», «Väikese hiire jõulud» jt väikse hiire lood (väikelapsele)
Piret Raud «Teistmoodi printsessi lood» - lood isemoodi printsessidest, mis lõhuvad tavapärase arusaama printsessist.
Jens Sigsgaard «Palle üksi maailmas» - raamat sellest, millist rikkust toovad meie ellu sõprused ja meile lähedased.