T, 3.10.2023

Esitlusele tuleb Hispaania suursaadiku seikluslik graafiline romaan

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Hispaania suursaadik Guillermo Corral Van Damme ja tema raamat «Musta Luige aare».
Hispaania suursaadik Guillermo Corral Van Damme ja tema raamat «Musta Luige aare». Foto: Madis Veltman

15. mail kell 17.30 toimub Viru keskuse Rahva Raamatus Guillermo Corral van Damme ja Paco Roca graafilise romaani «Musta Luige aare» esitlus. Hispaania suursaadiku Guillermo Corral van Dammega vestleb inglise keeles tõlkija Kai Aareleid. 

Mai 2007. Maailma suurim aardejahiettevõte pälvib avalikkuse tähelepanu teatega, et on avastanud Atlandi ookeani põhjast ajaloo suurima veealuse aarde. Väidetavalt on aare pärit salapäraselt Musta Luige nimeliselt laevalt. Leidub siiski otseseid viiteid sellele, et varandus peaks kõigi õiguste järgi kuuluma Hispaaniale. Alguse saab põnev juriidilis-poliitiline intriig, mille juured ulatuvad sajandite taha ja kus väike seltskond Hispaania ametnikke asub võitlema oma maa ajaloolise pärandi nimel, vastaseks mõjuvõimsad Ühendriikide aardekütid.

«Musta Luige aardes» maalib illustraator Paco Roca diplomaadist kirjaniku Guillermo Corrali originaalkäsikirja järgi põneva süžeega avantüüri, ühendades klassikalise seiklusloo parimad omadused muheda kõrvalpilguga nüüdispoliitikale, võimuaparaadile ja rahvusvahelistele suhetele ning koostööle.

Guillermo Corral van Damme ja Paco Roca graafiline romaan «Musta Luige aare».
Guillermo Corral van Damme ja Paco Roca graafiline romaan «Musta Luige aare». Foto: Tairo Lutter

Guillermo Corral van Damme (1971) veetis lapsepõlve Šveitsis, Hispaanias ja Belgias ja on töötanud karjääridiplomaadina alates 1997. aastast. Ta on olnud välislähetustes muuhulgas Türgis, Tansaanias ja Brüsselis, töötanud kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonna juhatajana, samuti kultuuriatašeena Hispaania saatkondades Washingtonis ja Havannas. Temalt on ilmunud novellikogu «Mientras crece el bosque» (2015) ja arvukalt jutte ajakirjades Granta, Sibila ja Librújula. «Musta Luige aare», ilukirjanduslik lugu, mis põhineb tõsielusündmustel, on tema debüüt graafilise romaani vallas.

Paco Roca (1969) on mitmekülgne koomiksikunstnik ja illustraator. Ta alustas oma karjääri turunduses ja asutas hiljem illustratsioonistuudio oma kodulinna Valenciasse, hakates kujundustöödega elatise teenimise kõrval joonistama koomikseid. Roca on võitnud arvukalt auhindu, muuhulgas Hispaania riikliku koomiksiauhinna 2008 ning parima käsikirja ja parima teose auhinnad Barcelona rahvusvahelisel koomiksimessil 2008 ja 2011.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles