Elina Naan ütleb, et ta on inimene, kes mõtleb sõnade ja kirjutamise keeles. Ta julgeb olla haavatav ja peab kõige põnevamaks mustandeid, mitte puhtaks pestud tekste. Äsja ilmus tema teine luulekogu «Kuu luul», mida üllatuslikult saadab ka Maris Pihlapiga koos loodud heliteos «Kuu luul. Sõna on sõnal».
Aastaid tagasi töötas Elina Eesti Televisioonis režissöörina, kuid siis otsustas teha elus kannapöörde. Täna tegeleb ta mitmete erinevate loominguliste tegevustega. Näiteks juhib ta koos näitleja Veiko Tubinaga podcasti «Armastusest», valmistab ehteid, maalib ja korraldab meditatiivseid teerituaale. Elina esimene luulekogu «Lukuga päevik» ilmus 2018. aastal ja osutus väga menukaks.
Kuidas sa leidsid kire luuletamise vastu, kuidas see alguse sai?
Ma ei ole tegelikult ise kunagi mõelnud, et see on konkreetselt luule. Kui mu esimene raamat ilmus, siis arutasimegi Rahva Raamatuga, millisesse osakonda see peaks minema. Need tekstid on nagu mõtisklused, jutustused, sõnamängud, mingid filosoofilised keerdkäigud või lahtiharutamised. Siis otsustasin, et see läheb ikkagi luule alla. Mõni kindlasti on ka tavamõistes luuletus.
Kirjutama hakkasin, kui olin 13–15. See oli mulle nagu ravim. Mul ei olnud eriti kellegagi vestelda. Meie kodus ei vesteldud kunagi eriti omavahel, oli selline heas mõttes tavaline kodu, kus räägiti asistest asjadest. Mul olid alati sellised küsimused, mille peale ei osanud keegi midagi vastata ja öeldi, et ei tea, mingu ma oma tuppa joonistama või midagi sellist. Ja ma hakkasin kirjutama sellepärast, et see oli justkui minu viis kuidagi suhelda.
Võib-olla on nüüd selles uues raamatus luulet isegi natuke rohkem, aga need on mõtisklused, nii lühivormis kui ka natuke pikemalt.
Kas on senini nii, et sul lihtsalt tekib tahtmine ennast väljendada?