R, 22.09.2023

Mart Einasto kirjutas jooksmisest raamatu

Raamatuportaal
Facebook
Comments
Mart Einasto ronimas 2188 meetri kõrgusele Col du Petit'le.
Mart Einasto ronimas 2188 meetri kõrgusele Col du Petit'le. Foto: Erakogu

Kirjastus Tänapäev andis välja sotsioloog Mart Einasto raamatu «Jooksmise ülistuseks». Autori selgitusel on raamat sündinud suurest austusest ja armastusest jooksmise vastu.

Mart Einasto, «Jooksmise ülistuseks».
Mart Einasto, «Jooksmise ülistuseks». Foto: Raamat

«Võib tunduda üllatav, et nii lihtsast ja igapäevasest asjast võiks olla nii palju rääkida, aga ometi on. Jooksmine on sama vana kui inimkond ise. Jooksmine on mänginud võtmerolli vähemalt ühes ajaloo pöördepunktis ja sellega on seotud palju põnevaid lugusid ja juhtumisi. Osaga neist saab selle raamatu kaudu tuttavaks,» seisab raamatu tutvustuses.

«Igaüks oskab joosta. See õpitakse koos käimisega nii noorelt, et õppimist ennast ei mäleta enam keegi. Kuigi jooksmisoskus on midagi nii iseenesest mõistetavat nagu rääkimine, asjal käimine või söömine, tuli kunagi neid kõiki õppida,» märgib autor.

Raamatus selgitatakse, kuidas õppida kiirelt ja kaua jooksma. Lisaks antakse vastused kümnetele väikestele praktilistele küsimustele, nagu millised on jooksuüritused, miks neil käia, kuidas varustust soetada.

Mart Einasto on sotsioloog ja tervishoiujuht. Ta on pidanud mitmeid ameteid sotsiaalsfääris ning olnud õppejõud mitmes ülikoolis. Selle kõrval on ta aga ka kirglik jooksuharrastaja, keda võib sageli näha erinevatel jooksuüritustel, sageli pigem finišiprotokolli alguse poole.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles