L, 30.09.2023

Positiivselt üllatav teos, mis noori päriselt kõnetab

Facebook
Comments
Marilyn Jurmani raamatu “Mul hakkasid päevad” esitlus Solarise Apollo raamatukaupluses.
Marilyn Jurmani raamatu “Mul hakkasid päevad” esitlus Solarise Apollo raamatukaupluses. Foto: Mihkel Maripuu

Raamatublogija Mariann Vendelin luges Marilyn Jurmani noorteromaani «Mul hakkasid päevad: #eionei» ja jagab oma lugemiselamust.

Tänapäev. Susanna Maria on 14-aastane. Tal ei ole veel päevi. Ta ei ole veel kedagi suudelnud. Ta ei pea end ilusaks. Ta ei tea, millisesse poissi ta on armunud. Ta ei tea, kuidas öelda ei. Ja siis tal hakkavad esimest korda päevad.

Marilyn Jurmani raamat «Mul hakkasid päevad».
Marilyn Jurmani raamat «Mul hakkasid päevad». Foto: Mihkel Maripuu

«Mul hakkasid päevad: #eionei» on veidi lohiseva pealkirjaga, aga see võtab täpselt kokku raamatu alguse ja lõpu, mille vahele jääb avastamine, mis kaasneb uue eluetapiga. Üllatusin positiivselt, kui hästi loetavalt ning konkreetse sõnumiga on romaan kirjutatud. Paksust pole sel ollagi, aga süžeesse on põimitud pea kõik teemad, mis kaasnevad teismeliseks olemisega: seksuaalsus, suhted vanemate ja sõpradega, vaimne tervis, alkohol ja muud meelemürgid. Seejuures ei jäänud ülepingutatud tunnet. Kui karmimad teemad kõrvale jätta, siis just sellisel tasemel draamat mäletan oma teismeeast, küll mitte 8. klassist. Kõige rohkem kõnetas, kuidas peategelasel päevapealt vahetus, milline kutt tema eluarmastus on. Täiesti normaalne asi, kui hormoonid möllavad, aga ma ei mäleta, et üheski teises noortekas see teema oleks olnud.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles