Martin Walkeri «De Gaulle'i mees» on kaasahaarav ja intrigeeriv põnevik sarmikast maapolitseinik Brunost, milles põimuvad Prantsuse külaelu ning vanad ja uued kuriteod.
Silmapaistev Prantsuse maapolitseinik Bruno Courrèges on tagasi ja seikleb järjekordses põnevusloos keset vaimustava toidukultuuriga Dordogne’i departemangu.
Suvi St Denis’s tähendab politseiülem Brunole rida uusi juhtumeid, millest kolm on parajad pähklid. Esiteks leitakse tõendeid, et üks Prantsuse vastupanuliikumise veteran on seotud kurikuulsa rongirööviga; teiseks murtakse sisse endise Briti salaluureülema valdustesse ning kolmandaks mõrvatakse antiigikaupmees, kelle armuke on mugavalt jooksus. Brunole saab peagi selgeks, et juhtumid peavad olema seotud, kuid et välja selgitada, mil viisil, tuleb tal mängu panna kõik oma oskused. Kui lisada veel kahe võimuka naise keerukad armuavaldused, külapoliitikas laveerimine ning vastupandamatu kutsika Balzaci ohjeldamine, on Brunol jälle tegemist küllaga.
Võluv ja kaasakiskuv nagu selle peategelanegi, pakub «De Gaulle’i mees» avastamisrõõmu nii Bruno truudele austajatele kui ka uutele lugejatele.
Loe raamatust katkendit!
***
Justkui otsustanud, et see jääb maa peal tema viimaseks ööks, oli surija oma pihku pigistanud midagi, mis meenutas väikest lõuendil või pärgamendil maali. Nüüd lähemale minnes nägi Bruno, et see polnud mingi maal, vaid suur ja kaunis pangatäht – peaaegu kaks korda suurem kui need ilmetud, kuid tuttavad eurod, mis tal endal rahakotis olid.
Filigraanselt graveeritud ja pastelltoonides paberile kantud Mercurius seisis oma tiivulistel kandadel purjekatest ja aurikutest kubiseva sadama ees. Temaga silmitsi seisis paljastatud rinnaga Vulcanus, kelle sepikoja taustal laiutas kaasaegne suitsu purskavate katustega tehas. See oli Prantsuse riigipanga veksel ühele tuhandele frangile, ja Bruno polnud selliseid varem näinudki. Lapitehnikas päevatekil, mis oli tihedalt laiba habemetüükas lõua alla veetud, lebas veel üks samas stiilis ja vääringus kupüür. Seda kätte võttes üllatas Brunot rahapaberi paks ja kurruline tekstuur, nagu sisaldaks see rohkem lina- kui paberikiude. Pangatähe teisel küljel seisid külluslike puuviljade ja lillede vastas uhke kukk ja nisuvihud, kummalgi küljel kaks medaljoni Kreeka jumala ja jumalanna profiilidega. Jumalused põrnitsesid teineteist kiretult, kõrval ammusurnud pangaametnike allkirjad ning peade kohale trükitud väljastamisaeg: detsember 1940.