Neuroteadlasest Ali Hazelwoodi värske teose, humoorika ja romantilise «Armastuse keemia» keskmes on teadlane, kelle uus ametikoht tähendab koostööd vihavaenlasega – ja tulemused on plahvatuslikud.
Bee Königswasser järgib igapäevaelus lihtsamast lihtsamat põhimõtet. Ta küsib endalt: mida teeks Marie Curie? Kui NASA kutsuks ta kaalukat projekti juhtima, ei kõhkleks Marie hetkegi.
Ent tänapäevase füüsika ema ei pidanud jagama maid sellise tegelasega nagu Levi Ward. Ei saa salata, et Levi on oma tumedate juuste ja läbitungiva pilguga üksjagu meelierutav. Samas näitas Levi juba doktoriõppe ajal väga selgelt, mida ta Beest arvab – verivaenlased võiksid töötada eraldi galaktikates, mis on teineteisest hästi kaugel. Aga kui töövahendid kohale ei jõua ja kolleegid on loiud reageerima, võiks Bee vanduda, et Levi leebub: tuleb appi, toetab ta ettepanekuid … neelab teda nende roheliste silmadega.
Ootamatu tähelepanu paneb Bee neuronid ägedalt sähvima. Aga kui saabub aeg päriselt tegutseda ja Levile oma tunnetest rääkida, on oluline vaid üksainus küsimus: kas ta julgeb midagi ette võtta?
Loe raamatust katkendit!
***
«Kas mäletad Levi Wardi?»
«Brennt da etwas – ah?» Telefonis on Mareike hääl pudrune ja unerambe, summutatud, sest levi on vilets ning vahemaa suur. «Bee? Sina või? Mis kell on?»
«Marylandis veerand üheksa, ja …» Arvutan ajavahe kähku välja. Mõne nädala eest oli Reike Tadžikistanis, aga praegu on ta … vist Portugalis? «… seal sinu juures kaks öösel.»
Reike poriseb, ägab ja oigab ning toob kuuldavale hulgaliselt muid häälitsusi, millega olen ülearugi tuttav, elanud oma elu esimesed kaks aastakümmet temaga ühes ja samas toas. Naaldun diivanikorjule ja ootan ära, kuni ta küsib: «Kes siis surnud on?»